Hotel Alfonska ***

Hotel Alfonska ***

Štěpanická Lhota 7, Benecko
Česká republika

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
14:00 - 18:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za 200 Kč/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Lyžiareň
Požičovňa bicyklov
Baby friendly

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
76 m
Zjazdovka
0,1 km

O ubytovaní

Hotel Alfonska *** sa nachádza v malebnej obci Benecko v západných Krkonošiach. Vďaka svojej polohe v 900 m n. m. a príhodným klimatickým podmienkam je pre túto oblasť typický veľmi čistý vzduch a mimoriadny počet slnečných dní. Príďte si užiť krásy prírody, zaujímavé výlety aj preslnené svahy blízkeho Ski areálu Benecko.

Kopcovitou krajinou vás prevedie pestrá sieť turistických chodníkov. Pešo či na bicykli sa tak ľahko dostanete napríklad k zrúcanine hradu Dolní Štěpanice (2,8 km), k rozhľadni Přední Žalý (3 km), k Mumlavskému vodopádu (23 km), k prameňu Labe (17 km) alebo k zámku Jilemnice (7 km), kde dnes sídli Krkonošské múzeum. Unikátny ekosystém Černohorského rašeliniská (23 km) si môžete prezrieť na náučnom chodníku alebo z vtáčej perspektívy z vyhliadkovej veže.

Veľa možností vyžitia po celý rok ponúka neďaleké stredisko Špindlerův Mlýn (23 km). Svahy okolitých vrcholov Medvědín a Predná Planina, kam vás vyvezú moderné lanovky, si v zime zídete po lyžiach a v lete zase na bicykli či kolobežke. Ďalej tu nájdete Múzeum Lega (23 km), aquapark (25 km) lanový park a bobovú dráhu (24 km).

Milovníci zimných športov ocenia, že svahy obľúbeného rodinného Ski areálu Benecko sú hneď pred hotelom. Areál obsluhuje štvorsadačková lanovka, 10 vlekov, 3 detské pásy a nájdete tu aj 2 snowtubingové dráhy. Ďaleko to však nie je ani do ďalších špičkových lyžiarskych areálov v Harrachove (33 km), Špindlerovom Mlýne (23 km), Peci pod Sněžkou (40 km) či v Ski rezorte Černá hora ( 23 km). V bezprostrednej blízkosti hotela vedú desiatky kilometrov upravovaných bežeckých stôp, a tak na svoje prídu aj vyznávači bežkovania.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v dvojlôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou vybavenej satelitnou televíziou a WiFi pripojením.

Na čom si pochutnáte?

V útulnej hotelovej reštaurácii s krbom sa každé ráno posilníte pri bohatých bufetových raňajkách. Večer sa v rámci polpenzie môžete tešiť na trojchodové servírované menu. V hoteli radi vyjdú v ústrety aj špeciálnym diétnym či stravovacím požiadavkám.

Cestujete s deťmi?

Pri hoteli sa nachádza veľké vonkajšie ihrisko. Šmykľavky, preliezky a hojdačky potešia deti každého veku.

Niečo naviac

Hotel ponúka možnosť zapožičania horských alebo elektrických bicyklov a lyžiareň pre úschovu vašich lyží či snowboardov. Pri hoteli nájdete aj multifunkčné športové ihrisko a vo vnútri zase stôl na ping pong.

Tipy na výlet

Špindlerův Mlýn
Špindlerův Mlýn
Chodník korunami stromov Krkonoše
Chodník korunami stromov Krkonoše
Pec pod Snežkou
Pec pod Snežkou