Penzión Borovanský mlýn leží v obci Borovany v južných Čechách len kúsok od Českých Budějovíc. Vydajte sa sem a spoznajte krásy Třeboňska. Ubytovaní budete v originálne zdobených izbách, za príplatok je k dispozícii aj apartmán. Pochutnáte si na polpenzii a čaká vás aj hodinová relaxácia vo vírivke. Súčasťou mlynu je farma so zvieratkami, a rybník, kde si v zime užijete romantické prechádzky či korčuľovanie.

O ubytovaní

Penzión Borovanský mlyn sa nachádza na brehu rybníka neďaleko malebnej juhočeskej obce Borovany. V obklopení lesov tu na vás čaká perfektný odpočinkový pobyt aj aktívna dovolenka. Zároveň ide o ideálny východiskový bod pre poznávanie historických a kultúrnych krás južných Čiech.

Dominantou neďalekých Borovian je zrekonštruovaný augustiniánsky kláštor, v ktorom je okrem historických interiérov aj lapidárium so sochami a bohatá bylinková záhrada. Práve v areáli kláštora sa každý rok v júli koná Borůvkobranie, čo je ojedinelá gastronomická a kultúrna akcia pre dospelých aj deti. Priamo z penziónu vedie značená turistická trasa do Trocnova – rodiska husitského vojvodcu Jána Žižku. Spomienkou na tohto slávneho rodáka je pamätník Jána Žižku so sochou a Žižkov kameň. Viac o tejto osobnosti sa dozviete na 1,5 km dlhom náučnom chodníku Míľniky husitstva. Fanúšikovia histórie sa môžu vydať aj k romantickej zrúcanine hradu Pořešín (25 km), na hrad Nové Hrady (23 km) alebo do dedinky Holašovice (59 km), ktorá je vďaka stavbám v štýle sedliackeho baroka chránenou pamiatkou UNESCO.

Ďaleko to však nebudete mať ani k ďalšej pamiatke UNESCO - do Českého Krumlova (47 km). Táto perla juhočeských miest láka nielen na prekrásny hrad a zámok, ale aj na zachovalé starobylé centrum a množstvo zaujímavých múzeí a skvelých reštaurácií. Ďalším skvelým cieľom pre celodenný výlet je mesto Třeboň (28 km) s renesančným zámkom a parkom, modernou expozíciou Domu prírody Třeboňska, prekrásnou novogotickou Schwarzenberskou hrobkou a pozostatky stredovekých hradieb.

Počas leta sa môžete osviežiť na neďalekom prírodnom kúpalisku Lazna (2,4 km) alebo na kúpalisku Na Skalkách (20 km). V zime zasnežená krajina južných Čiech priamo nabáda k objavovaniu na bežkách.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v dvojlôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou, kde sa budete cítiť doslova ako v rozprávke. Izby sú totiž tematicky ladené v štýle rozprávkových príbehov, a tak sa môžete už vopred tešiť, súčasťou ktorého sa počas pobytu stanete aj vy. Izby sú vybavené dreveným nábytkom, WiFi pripojením a televíziou, a tak vášmu pohodliu nebude vôbec nič chýbať. V prípade pobytu s deťmi budete ubytovaní na väčšej troj či štvorlôžkovej izbe.

Za príplatok je možné ubytovanie v priestrannom apartmáne s vlastnou kúpeľňou, ktorý ponúka kapacitu 4 lôžok. Apartmány sú vybavené televíziou, gaučom, WiFi pripojením, stolíkmi s posedením, pohodlnými posteľami a, samozrejme, dostatkom úložných priestorov.

Na čom si pochutnáte?

V štýlovej reštaurácii s terasou na vás čakajú skvelé gastronomické zážitky od rána do večera. V ponuke je široký výber pokrmov modernej českej aj svetovej kuchyne. Po dohovore je možné zabezpečiť aj diétne stravovanie v podobe bezlepkovej, bezlaktózovej, vegetariánskej alebo vegánskej stravy.

V rámci polpenzie si každé ráno pochutnáte na raňajkách vo forme bufetu a večer na servírovanej večeri. Cez deň je možné objednávať pokrmy z jedálneho lístka a v letnej sezóne odporúčame miestne grilované špeciality.

Milovníci vína určite ocenia, že penzión má vlastnú vínnu pivnicu. Mlsné jazýčky zase poteší farmársky obchodík plný domácich a lokálnych výrobkov.

Kde budete relaxovať?

Za odpočinkom a rozmaznávaním zamierte do štýlového wellness. Súčasťou je fínska sauna, vírivka a solárium, prípadne si môžete dopriať masáže, zábaly a skrášľujúce procedúry. K dispozícii je tiež krytý bazén.

Cestujete s deťmi?

Deti sa môžu vyšantiť na veľkom ihrisku s pieskoviskom, hojdačkami a preliezkami. K penziónu patrí aj malá farma, kde sa malí hostia zblízka zoznámia s domácimi zvieratkami.

Na pôde penziónu je možné vidieť výstavu strašidiel a rozprávkových bytostí, ktorá zaujme nielen deti. K výstave patrí aj rozprávkový krámeček, kde si môžete zakúpiť predmety vrátane ručne vyrobených strašidiel, rozprávkových postavičiek a pohľadníc.

Niečo naviac

Súčasťou areálu je športové ihrisko vhodné napríklad na hranie loptových hier. Na rybníku pri penzióne sa môžete prejsť po šlapadlách alebo si vyskúšať rybárčenie.

Penzion Borovanský mlýn

Penzion Borovanský mlýn

Trocnovská 12 , Borovany
Česká republika

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 100 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vonkajší bazén
Sauna
Reštaurácia
Detské ihrisko
Fitness

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
2,6 km
Vzdialenosť od kúpeľov
25,6 km
Zastávka
1 km

Tipy na výlet

Český Krumlov (UNESCO)

Český Krumlov (UNESCO)Tip na výlet

Český Krumlov je perla Južných Čiech a právom tiež jedno z najnavštevovanejších miest u nás.Romantické mestečko s bohatou históriou a impozantným zámkom sa nachádza na rieke Vltave, ktorá dodáva celému miestu skutočne rozprávkovú atmosféru. V centre aj na nábreží na vás čakajú historické budovy, výborné reštaurácie, dobové obchodíky a predovšetkým veľa kultúrneho vyžitia. Celá oblasť, ktorá je nazývaná "Bránou Šumavy" je od roku 1992 zapísaná na zoznam UNESCO.

Čo nevynechať pri návšteve Českého Krumlova?

  • Štátny hrad a zámok Český Krumlov
  • Zámockú záhradu s otáčavým hľadiskom
  • Zámockú veža
  • Navštívte tiež Múzeum voskových figurín, 3D múzeum, Egon Schiele Art Centrum, Kostol sv. Víta alebo miestny pivovar.

Medzi najvýznamnejšie kultúrne podujatia patrí Medzinárodný hudobný festival Český Krumlov alebo Festival barokových umení.

Viac informácií
Skiareál Lipno
Skiareál Lipno
Holašovice (UNESCO)
Holašovice (UNESCO)
Třeboň
Třeboň