Túžite po naozajstnom luxuse, ktorý na vás bude dýchať na každom kroku? Tak to sa vydajte do kúpeľných Karlových Varov a ubytujte sa v 5* Hoteli Savoy Westend. Prepychové izby, bohaté wellness centrum s bazénom, vírivkou, 3 druhy sáun a soľnou jaskyňou a do toho vynikajúca kuchyňa a nádherné interiéry aj ďalších častí hotela. Tento pobyt si bez pochýb užijete!

O ubytovaní

Savoy Westend Hotel ***** sa nachádza v najprestížnejšej časti Karlových Varov a tvorí ho súbor niekoľkých víl, ktoré sú považované za architektonický skvost európskeho významu. Ide konkrétne o villy Savoy, Artemis, Kleopatra, Carlton a Rusalka.

Z hotela v priebehu niekoľkých minút ľahko dôjdete k slávnej Vřídelní kolonáde (600 m), kde môžete navštíviť jej podzemie alebo sa napiť priamo z prameňa Vřídlo. Vidieť sa potom oplatí aj ďalšie kolonády tiahnuce sa pozdĺž riečky Teplá: Sadová (700 m), Mlýnská (600 m) či Tržní (500 m).

Čas medzi odpočinkom vo wellness môžete využiť na príjemné prechádzky v prírode. Kúpeľné centrum obklopuje niekoľko vrcholkov s množstvom vyhliadkových miest a rozhľadom, odkiaľ uvidíte Karlove Vary ako na dlani. Prekrásne panorámy uvidíte napríklad z vyhliadky Karla IV. (2,5 km), rozhľadne Diana (2,2 km) alebo z vyhliadky Tři Kříže (2,5 km).

Za golfom vyrazte do Golf Resortu Karlove Vary, kde nájdete 18-jamkové ihrisko i špičkové zázemie. Pre milovníkov jazdy na koňoch je tu skvelý jazdecký areál v neďalekých Děpoltoviciach (16 km). Na lyže sa môžete v zime vypraviť do niekoľko lyžiarskych areálov, napríklad na Božom Dare (28 km), na Klínovci (30 km) alebo v Jáchymove (22 km). Nádhernú krušnohorskú prírodu môžete objavovať aj na mnohých kilometroch upravovaných bežeckých trás.

Kde budete spať?

Dvojlôžkové izby typu Standard s rozlohou 22–25 m² sú vybavené posteľou typu king-size a vlastnou kúpeľňou s fénom, županmi a kozmetikou. Vybavenie zahŕňa klimatizáciu, WiFi pripojenie, smart TV, minibar, trezor, telefón, rýchlovarnú kanvicu a čajový set. Nájdete tu aj písací stôl, posedenie s kreslami a skriňu.

Dvojlôžková izba Standard s balkónom s rozlohou 22–25 m² disponujú okrem vybavenia zhodného s vyššie uvedeným typom Stanard navyše balkón s úchvatným výhľadom na Karlove Vary.

Dvojlôžkové izby typu Superior s rozlohou 26–40 m² ponúkajú nielen viac priestoru, ale aj luxusný nábytok. Vo vybavení nájdete navyše napríklad kapsľový kávovar.

Na čom si pochutnáte?

V kúpeľnej reštaurácii s letnou terasou a nádherným výhľadom na neďaleký pravoslávny chrám si každé ráno pochutnáte na znamenitých raňajkách vo forme bufetu. Podáva sa tu predovšetkým moderná a zdravá kuchyňa pripravovaná výhradne z kvalitných čerstvých surovín. Večere pre hotelových hostí majú podľa obsadenosti bufetovú alebo servírovanú formu.

Pokiaľ túžite po nevšednom gastronomickom zážitku, objednajte si niečo z vycibreného menu z hotelového Savoy Royal Restaurantu. Jedálny lístok je plný čerstvých a zdravých pokrmov v originálnom prevedení.

Za útulnou atmosférou a pohárom vášho obľúbeného nápoja sa vydajte do King´s Club baru so širokou ponukou alkoholických i nealkoholických nápojov a ľahkého občerstvenia.

Kde budete relaxovať?

Dokonalý kúpeľný odpočinok na vás čaká v hotelovom Wellness & Spa centre. Nájdete tu vnútorný plavecký bazén, vírivku, Kneippov chodník a soľnú jaskyňu. Telo si zohrejete vo fínskej a parnej saune. Dopriať si tu môžete tiež výnimočné množstvo druhov masáží a kúpeľných procedúr vrátane profesionálnej lekárskej starostlivosti.

Niečo naviac

Aj v kúpeľoch si môžete užiť aktívnu dovolenku. Stačí si obuť športovú obuv a vyraziť do moderne vybaveného hotelového fitness centra.

Hotel Savoy Westend *****

Hotel Savoy Westend *****

Petra Velikého 583/16 , Karlovy Vary
Česká republika

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 15:00
Check Out
do 12:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie za 500 Kč/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Detské ihrisko
Lyžiareň
Fitness
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,6 km
Vzdialenosť od kúpeľov
1,3 km
Zastávka
0,2 km

Tipy na výlet

Karlove Vary

Karlove VaryTip na výlet

Karlove Vary boli založené už v roku 1350 na povel Karla IV. História liečby tu trvá už viac ako 660 rokov. Zlatú éru a najväčší rozkvet ale kúpele zažívajú až od 18. a 19. storočia, kedy získavajú celosvetový ohlas a tiež dnešnú architektonicky úchvatnú podobu. Liečivé pramene tu pomocou termálnych kúpeľov a pitné kúry pomáhajú na liečbu ochorení pohybového a tráviaceho ústrojenstva a pri poruchách látkovej výmeny.

Najkrajšie kolonády Karlových Varov:

  • Tržná kolonáda
  • Mlynská kolonáda
  • Sadová kolonáda
  • Vřídelná kolonáda
  • Všetky kolonády ukrývajú pramene, ktoré môžete ochutnať. Kúpte si v jednom z miestnych stánkov kúpeľný pohárik a vydajte sa na prieskum. K odpočinku je k dispozícii veľké množstvo lavičiek. Posaďte sa a vychutnávajte nezabudnuteľnú atmosféru.

Pri návšteve mesta by ste nemali vynechať niekoľko pamiatok a atrakcií. Patrí k nim pravoslávny kostol sv. Petra a Pavla, rozhľadňa Diana, pri ktorej sa nachádza Motýlí dom a výletné reštaurácie, sklárne Moser a Návštevnícke centrum Becherovka. K prechádzkam kúpeľným lesom pozýva niekoľko vyhliadok. Najznámejšia je vyhliadka Jelení skok, jeden zo symbolov mesta. K Varom neodmysliteľne patria aj tradičné kúpeľné oplátky. Pri prechádzkach mestom si ich môžete vychutnávať jednotlivo v podobe horúcej oblátky. Celé balenia sú potom v ponuke aj v darčekovom prevedení a v mnohých príchutiach.

Viac informácií
Vřídlo a Vřídelní kolonáda
Vřídlo a Vřídelní kolonáda
Alžbětiny lázně
Alžbětiny lázně
Múzeum Becherovky
Múzeum Becherovky