Ubytujte sa v centre historického, kráľovského mesta Loket s výhľadom na hrad v 4* Pensione Masonic House, ktorý leží len 14 km od Karlových Varov. Pochutnajte si na raňajkách alebo polpenzii a potom sa vydajte spoznávať miestne múzeá, mesto alebo pokojne len štýlovú kaviarničku hotela.

O ubytovaní

V historickom, kráľovskom meste Loket kúsok od Karlových Varov (14 km) nájdete krásny, štvorhviezdičkový Pension Masonic House priamo na námestí, v centre pamiatkovej rezervácie. Z okien hotela budete mať výhľad na dominantu mesta a zároveň najobľúbenejší turistický cieľ tejto oblasti, gotický hrad Loket z 13. storočia, kde vyrastal Karel IV. Zároveň sa z Lokta dostanete do Karlových Varov len krátkou, 15-minútovú cestou autom.

Kde budete spať?

Penzión ponúka celkom 5 útulných izieb. Všetky sa nachádzajú v treťom poschodí tohto historického domu, z ktorého je perfektný výhľad na hrad Loket, historické námestie aj hradné opevnenia. V každej z izieb nájdete LED TV so satelitným príjmom a vstupom pre USB, WiFi pripojenie, minibar, sadu na prípravu teplých nápojov a samostatnú kúpeľňu so sprchovacím kútom, toaletou a fénom.

Na čom si pochutnáte?

Penzión síce nemá vlastnú reštauráciu v pravom slova zmysle, zato sa môže pochváliť krásnym Café-barom Masonic s interiérom v kubánskom štýle a kurióznou zbierkou dokumentov alebo históriou kultu kubánskych cigár Fidela Castra. Tu sa podávajú raňajky formou bufetu, prípadne servírované večere.

Niečo naviac

Súčasťou penziónu je aj unikátne Múzeum tajných spolkov, jedno zo siedmich na svete. Budete si tu môcť pozrieť tajomnú symboliku tajných spolkov, vzácne rituálne predmety, oltáre, osobné veci členov rádov, cenné knihy, hodnostné označenie, identifikačné doklady a mnoho ďalších viac ako 700 exponátov.

Pension Masonic House ****

T. G. Masaryka 115 , Loket
Česká republika

+420 777 892 093

info@pensionloket.cz

Check In
14:00 - 18:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Maznáčik povolený za poplatok 250 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie za poplatok 150 - 300 Kč/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Požičovňa bicyklov
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od jazera
8 km
Zástavka
0,4 km

Tipy na výlet

Karlove Vary Tip na výlet

Karlove Vary boli založené už v roku 1350 na povel Karla IV. História liečby tu trvá už viac ako 660 rokov. Zlatú éru a najväčší rozkvet ale kúpele zažívajú až od 18. a 19. storočia, kedy získavajú celosvetový ohlas a tiež dnešnú architektonicky úchvatnú podobu. Liečivé pramene tu pomocou termálnych kúpeľov a pitné kúry pomáhajú na liečbu ochorení pohybového a tráviaceho ústrojenstva a pri poruchách látkovej výmeny.

Najkrajšie kolonády Karlových Varov:

  • Tržní kolonáda
  • Mlýnská kolonáda
  • Sadová kolonáda
  • Vřídelní kolonáda
  • Všetky kolonády ukrývajú pramene, ktoré môžete ochutnať. Kúpte si v jednom z miestnych stánkov kúpeľný pohárik a vydajte sa na prieskum. K odpočinku je k dispozícii veľké množstvo lavičiek. Posaďte sa a vychutnávajte nezabudnuteľnú atmosféru.

Pri návšteve mesta by ste nemali vynechať niekoľko pamiatok a atrakcií. Patrí k nim pravoslávny kostol sv. Petra a Pavla, rozhľadňa Diana, pri ktorej sa nachádza Motýlí dom a výletné reštaurácie, sklárne Moser a Návštevnícke centrum Becherovka. K prechádzkam kúpeľným lesom pozýva niekoľko vyhliadok. Najznámejšia je vyhliadka Jelení skok, jeden zo symbolov mesta. K Varom neodmysliteľne patria aj tradičné kúpeľné oplátky. Pri prechádzkach mestom si ich môžete vychutnávať jednotlivo v podobe horúcej oblátky. Celé balenia sú potom v ponuke aj v darčekovom prevedení a v mnohých príchutiach.

Viac informácií
Vřídlo a Vřídelná kolonáda
Bazénové centrum v Karlových Varoch
Múzeum Becherovky