Kam s deťmi vyraziť cez jesenné prázdniny?

Dlhšie voľno na konci októbra si v strednej Európe doprajú len slovenskí, českí a maďarskí školáci. V Poľsku ani v Rakúsku deti jesenné prázdniny nemajú. Návštevou týchto krajín sa preto bez problémov vyhnete preplneným hotelom, aj radom na atrakcie.
Kam s deťmi vyraziť cez jesenné prázdniny?

Jesenné voľno deťom začína štvrtkom 28. 10. 2022 a končí pondelkom 2. 11. 2022. Za 5 dni voľna sa dá navštíviť veľa zaujímavých miest. Užite si posledné dni babieho leta, farebného lístia, tekvíc a strašidiel! Máme pre vás niekoľko tipov:

Děti

Hrady plné strašidiel na Slovensku

Mnoho brán a padacích mostov na hradoch a zámkoch je skoro na jeseň už zatvorených. Slovenský goticko-renesančný hrad Modrý Kameň z 13. storočia ale necháva svoje brány naďalej otvorené. Priamo v areáli hradu môžete navštíviť tiež expozície Múzea bábkarských kultúr a hračiek, kde si spolu so svojimi deťmi prehliadnete vzácne historické hračky aj najrôznejšie druhy bábok . Návštevu hradu navyše môžete spojiť s relaxom v neďalekých termáloch Dudince!

  • 👧👦 Pre deti: prehliadka rozprávkového hradu a najrôznejších hračiek
  • 👩‍🦰🧔 Pre vás: miestne víno známe ako Modrokamenský krištáľ + termály Dudince len 45 minút autom

Nechajte sa viesť Svetlonosovým lampášom

Prehliadka útrob hradu zahaleného nocou je vždy nezabudnuteľným zážitkom. Obzvlášť, ak vás tajomnými komnatami a dlhými chodbami prevádza mýtická bytosť - Svetlonos. Vydajte sa za týmto netradičným sprievodcom na zámok Bojnice, kde sa nočná prehliadka s jesennou výzdobou koná 30. 10. 2021 – 31. 10. 2021. Tento dátum nočnej prehliadky nebol vybraný náhodou - nadväzuje totiž na starých Keltov, ktorí verili, že v posledný októbrový deň sa duše mŕtvych vracajú na zem a snažia sa ovládnuť živých. Ako ochranu pred týmito duchmi Kelti používali svetlo, ktoré neskôr preniesli do vyrezávaných tekvíc. Počas celej prehliadky Bojnického hradu vás tak budú sprevádzať práve rozžiarené tekvice.

  • 👧👦 Pre deti: skúška odvahy so strašidlom na rozprávkovom hrade
  • 👩‍🦰🧔 Pre vás: unikátna nočná prehliadka hradu s výzdobou
Děti

Kostlivci aj duchovia vás postrašia pri Viedni

Deťmi i rodičmi milovaný zábavný Familypark Neusiedlersee je vzdialený len hodinu cesty z Viedne a každoročne láka všetkých odvážlivcov na pestrú ponuku zábavných atrakcií pre malých aj veľkých. Spolu s deťmi sa vybláznite na bohatých atrakciách - vychutnajte si napríklad piknik u obrov v Rozprávkovom lese, prežite pirátsku bitku na Dobrodružnom ostrove a k tomu sa prevezte na nespočte kolotočov a húsenkových dráh. Od 22. 10. 2021 do 1. 11. 2021 vás tu navyše čakajú Halloweenske magické dobrodružstvá plné strašidiel, rozprávkových bytostí, rozžiarených tekvíc, kúzelníkov aj vyskakujúcich akrobatov. Len tí najodvážnejší môžu navštíviť tiež Dračiu jaskyňu alebo Dom čiernej mágie.

  • 👧👦 Pre deti: odvahu preverí zámok duchov a strašidiel
  • 👩‍🦰🧔 Pre vás: svetelná show a vystúpenia akrobatov

Halloween v zábavnom parku Energylandia neďaleko Krakova

Najväčší zábavný park v Poľsku (plocha okolo 30 ha) len hodinu jazdy z Krakova pripravuje pre malých i veľkých návštevníkov akciu Zlatá poľská jeseň. Celý park sa zahalí do jesenných farieb, čakajú vás tu tematické animácie, show a program ladený do tohto krásneho ročného obdobia. V roku 2019 park ozdobili 70 tony tekvíc, v roku 2020 potom 100 tonami tekvíc. Podarí sa tento rekord tento rok prekonať? Príďte sa presvedčiť!

Jesenná zábava v zábavnom parku Energylandia pokračuje aj 23. 10. 2021, kde sa v parku koná Halloweenska noc plná strašidiel, čiernych mačiek či animátorov prezlečených za upírov. Príďte na strašidelnú noc v kostýme aj vy - odmena vás neminie.

  • 👧👦Pre deti: halloweenske hry, súťaže a animácie + domy strachu v Energylandii
  • 👩‍🦰🧔 Pre vás: nadšené deti + domy strachu, na ktoré budete spomínať aj vy

Autor článku:

Barbora FialováBarbora Fialová
Aktualizované: 1. 12. 2022

Objavujte Slovensko s Travelkingom

Vyberajte z jedinečných a overených pobytov

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet