Objavte to NAJ z Chorvátska a získajte inšpiráciu na budúcu dovolenku na Jadrane!

Oblíbené 0

Zatiaľ nemáte žiadne obľúbené ponuky.

  • K ponukám sa môžete kedykoľvek vrátiť
  • Obľúbené ponuky na jednom mieste
  • Upozornenie na zmeny v ponukách

Aktívna dovolenka pre cyklistov - spoznajte krásy Rakúska na bicykli

Pre milovníkov cyklistiky je Rakúsko zemou zasľúbenou. Vyberte si z tisícov kilometrov cyklotrás či lesných ciest pre horské bicykle. Požičajte si elektrobicykel a najazdite ešte viac. Obdivujte panenskú prírodu, mohutné hory a malebné dedinky.
Aktívna dovolenka pre cyklistov - spoznajte krásy Rakúska na bicykli

Vydajte sa na výlet za najlepšími cyklotrasami v Rakúsku. Ktoré to sú? Čítajte ďalej!

1. Tirolsko

Tirolsko je srdcom Álp a sľubuje nádhernú panorámu na cestnom či horskom bicykli. Nájdete tu viac ako 5 300 kilometrov trás pre horské bicykle a 620 km cyklotrás. Zíďte si na cestnom bicykli najvyšší bod, najprudší kopec alebo sa priblížite serpentínami vysokohorských ciest až k ľadovcom. Prejdite si tiež rovinaté trasy krásnych údolí a horských dediniek. Milovníci hôr si užijú najdlhšiu MTB okružná trasu cez Alpy, ktorá má okolo 1 000 km. Začiatočníci naberú kondíciu v postranných údoliach, skúsení jazdci potom zdolajú náročné pohoria. Odmenou vám budú fantastické výhľady na okolité vrcholky hôr. V Tirolsku tiež nájdete 21 e-bike regiónov a najväčšiu sieť trás pre elektrobicykle na svete. Medzi najkrajšie chodníky patrí napríklad cesta z Nauders do Pfunds (46 km), z Pertisau do Steinberg nad Rofan (39 km) a cesta z Lermoos do Seefelde (38 km) .

Pozrite sa na tipy, kde sa ubytovať, aby ste to mali za cyklistikou skutočne blízko.


2. Dolné Rakúsko

Dunajský región v Dolnom Rakúsku je turistickým pokladom, vďaka svojej nádhernej prírode v okolí pozdĺž rieky. Na cestách budete míňať prežiarené vinohrady, rajské ovocné sady, tajomné lesy, impozantné kláštory a hrady, ochutnáte kulinárske dobroty a lahodné vína. Objavujte krásy regiónov Wachau, Weinviertel, Busklige Welt na bicykloch všetkých druhov. Okrem klasických bicyklov, nájdete v tejto oblasti i celú sieť požičovní elektrických vozidiel ako sú elektrobicykle, horské elektrobicykle či dokonca elektroskútry a segwaye. K ideálnym jednodňovom trasám patrí Jauerling (24 km), okružná trasa okolo Mühldorf (27,5 km), okolo Kremse (33,3 km) alebo okolo Göttweig (22,3 km).

Pozrite sa na tipy, kde sa ubytovať, aby ste to mali za cyklistikou skutočne blízko.


3. Korutánsko

Korutánsko sú najjužnejšie položená rakúska spolková krajina. Vďaka svojej miernej klíme a veľkému počtu slnečných hodín a miestnym kulinárskym dobrotám je rajom pre aktívnu dovolenku. V srdci Korutánska leží jazero Millstatt s teplou, krištáľovo čistou vodou a je dobrým východiskovým bodom pre ďalšie cesty. Cyklistická sezóna tu začína už koncom marca. Na cyklotrasách a cestách uvidíte cyklistov na horských a trekingových bicykloch, cestných cyklistov a e-bikerov. Budete jazdiť nádhernou krajinou s horami a jazerami, ochutnáte alpsko-jadranskú kuchyňu a osviežite sa v jednom z jazier. Nájdete tu 340 kilometrov dlhú vychádzku k najkrajším jazerám. Jazdci na horských bicykloch ocenia trasy na šiestich horách a šesť flow trailov. Na cestnom bicykli sa dostanete od ľadovca až k moru. Nájdete tu tiež plošný systém požičovní elektrobicyklov.

Pozrite sa na tipy, kde sa ubytovať, aby ste to mali za cyklistikou skutočne blízko.


4. Nízke Taury

Nízkymi Taurami vedie mnoho cyklotrás a najznámejšia z nich je Enžská. Na úpätí hôr na vás zase čakajú riečne cyklotrasy. Nakuknite do zákutí panenskej prírody po panoramatických cestách bez náročných stúpaní. Turistiku vám spríjemní občerstvenie na horských salašoch s nezabudnuteľnými výhľadmi. Čakajú vás impozantné horské masívy, romantické horské údolia, divoko hučiace potoky, zasnené dedinky a historické mestá. Pôsobivý kontrast je medzi mohutným, drsným a svetlým masívom Dachsteinu na jednej strane a tmavou kryštalickou horninou Nízkych Taur na strane druhej. Chodník vedie cez lyžiarske mestečko Schladming, ktoré je v lete cyklistickým strediskom. Trasa ďalej vedie okolo impozantného masívu Grimming, romantického zámku Trauntefels až k benediktínskemu kláštoru Admont pri vstupnej bráne do národného parku Gesäuse.

Pozrite sa na tipy, kde sa ubytovať, aby ste to mali za cyklistikou skutočne blízko.


5. Vysoké Taury

Vo Vysokých Taurách začína Taurská cyklotrasa a jej východiskovým bodom sú Krimmelské vodopády. Alebo sa vydajte na ďalší zo stoviek kilometrov značených chodníkov pre cestné a horské bicykle. Milovníci výziev a obtiažnych terénov budú zdolávať náročné lesné cesty. Alebo si svoj horský bicykel naložte na lanovku a vyvezte sa hore. Po ceste nadol si užijete panoramatické výhľady. Z kratších túr si vyberiete napríklad Hochsonnbergalm (11,5 km), panoramatickú cestu Stubachtal (17 km) alebo Scheibelberg - Mittersill (19 km). Národný park Vysoké Taury je dokonca pripravený aj na elektrobicykle. Cyklistické trasy v tomto regióne sú lemované nabíjacími stanicami.

Pozrite sa na tipy, kde sa ubytovať, aby ste to mali za cyklistikou skutočne blízko.


6. Štajersko

Štajersko je krajina pôžitkov, nádherne voňajúcich lesov, čerstvého vzduchu, zvukov prírody, chát a pivničiek lemujúcich cesty. Vydajte sa na cestnom alebo horskom bicykli po Štajersku a vychutnajte si jedinečné zážitky. O rozmanitosť krajiny tu nie je núdza. Vyrazte na cyklotrasy pozdĺž vodných tokov alebo na chodníky pre pôžitkárov, vedúce ku kulinárskym špecialitám a pochúťkam. Štajerskom vedú veľké cyklotrasy z Tauer - Enžská a Murská odkrývajúce horské vrcholy, bystriny či romantické dedinky. Ďalšia trasa merajúca vyše 400 km Weinland Štajersko vám odkryje celú vinársku oblasť na juhu a východe Štajerska. A Štajerskom vedie aj nespočet kilometrov značených trás pre horskú cyklistiku so všetkými stupňami obtiažnosti. Prejdite si tiež úseky menej známych, ale o to krajších trás Raabtalradweg, Feistritztal či Mürztalradweg.

Pozrite sa na tipy, kde sa ubytovať, aby ste to mali za cyklistikou skutočne blízko.


7. Tauplitz

Región Tauplitz sa nachádza v nadmorskej výške 850 - 2 000 metrov a poskytuje nádhernú prírodu, priateľských obyvateľov a idylický život v malebných dedinkách. Na milovníkov cyklistiky čaká množstvo cyklotrás, od náročných výstupov až po lesné cesty a horské pastviny. Krásna cyklotrasa je Salzkammergut Radweg dlhá 47 km vedúca od zámku Trautenfels v Ennstal cez rašeliniská Laasen a národnú chránenú oblasť Ödensee až k Blaa-Alm v Altausee. Ďalšie cyklotrasy vedú okolo piatich jazier alebo v okruhu soľnej komory až k jazeru Hallstatt. Okrem týchto trás môžete využiť sprievodné spojovacie cesty a naplánovať si vlastný výlet.

Pozrite sa na tipy, kde sa ubytovať, aby ste to mali za cyklistikou skutočne blízko.


8. Salzbursko

Sieť cyklotrás v Salzbursku vám splní každé cyklistické želanie. Dovedna 31 cyklotrás vám zaručí rozmanité zážitky, vybrať si môžete z veľkých cyklistických trás aj z menších cyklotrás. Hustá sieť chodníkov je dlhá 2 000 km, prechádza všetkými regiónmi, okolo jazier, hôr, dedinami, osadami, mestami a okolo mnohých pamätihodností Salzbursku. Na bicykloch sa dostanete na kdejaký vrchol, do najzapadnutejších kútov údolia a do miest, ktoré by ste len tak nevideli. Vyrazte po stopách rakúskych drevorezbárov na Barokovú túru (77 km). Objavte najkrajšie miesta na rieke po ceste Glemmtal Radweg (23 km). Pohodlne a bez veľkého stúpania sa prevezte po chodníku Großarltal (22 km). Prejdite si ľahký a odpočinkový okruh Mitterbergunde (31 km). Prejdite sa po brehoch Salzachu a Saalach na trase Saalachspitz (30 km) alebo si rovno urobte okruh okolo najkrajších vôd Salzburska na Saalachrunde (21 km).

Pozrite sa na tipy, kde sa ubytovať, aby ste to mali za cyklistikou skutočne blízko.


Autor článku:

Aktualizované: 25. 5. 2024

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Objavujte Rakúsko s Travelkingom

Vyberajte z jedinečných a overených pobytov