Vysoký vodopád

Vysoký vodopád, ktorý je považovaný za najvyšší vodopád Jeseníkov, leží na Studenom potoku asi 3 km severozápadne od vrcholu Pradědu, v nadmorskej výške 1 007 metrov nad morom. Najkrajší pohľad na neho býva na jar, keď má dostatok vody. Vodopád je súčasťou prírodnej rezervácie Vysoký vodopád, ktorá sa rozkladá na ploche 141 ha v nadmorskej výške 850 m. Ide o chránenú sústavu kaskád horskej smrečiny miestami pralesovitého charakteru a horskej kyslej smrekovej bučiny. Pôvodne bol vodopád vysoký 45 metrov. Pri povodniach v roku 1880 bola však rozrušená skalná stena, ktorá tvorila jeho podklad, a tak bol vodopád rozdelený na niekoľko kaskád. Napriek tomu sa tento súbor kaskád uvádza ako najvyšší vodopád Hrubého Jeseníku. Po prúde Studeného potoka pod Vysokým vodopádom sa nachádza niekoľko menších vodopádov, všetky sú prístupné po modrej turistickej trase zo Švýcárny do Bělej.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Jeseníky, Severná Morava

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Hora Praděd
Prečerpávacia vodná elektráreň Dlouhé Stráně
Petrovy kameny
Ski areál Praděd
Vodopády Bílej Opavy
Skipark Filipovice

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet