Poľské Dolné Sliezsko

V povodí Odry leží poľská oblasť Dolné Sliezsko, ktorá je obľúbeným turistickým cieľom kvôli rýdzej prírode a kultúrnym zaujímavostiam. Prevažná časť regiónu sa rozprestiera na nížinách, vydať sa však môžete aj na poľskú stranu Krkonôš, Kralického Sněžníka a Jizerských či Orlických hôr. Prírodných atrakcií, ktoré vás chytia za srdce, je tu nespočetné množstvo. Za zmienku stojí Medvedia jaskyňa, pevnosť Strieborná hora alebo Sovie hory.

Zamieriť však môžete aj za históriou a kultúrou, najmä do metropoly Vroclav, ktorý je architektonickou pýchou Poľska. História na vás dýchne aj na jednom z tunajších zámkov, Dolnému Sliezsku sa totiž právom hovorí aj „Krajina sto zámkov“. Nachádza sa tu štvrtina všetkých poľských hradov. Určite preto navštívte honosný zámok Książ alebo starobylý hrad Miedzylesie.

Čo ďalšie v oblasti Dolného Sliezska určite nevynechať?

  • Zlatá baňa a Stredoveká banícka osada
  • Pevnosť Kladsko
  • Múzeum papiernictva v obci Dušníky
  • Chodník múzejných remesiel Kudowa-Zdroj
  • Walimské štôlne
  • Hrad Grodno
  • Bardská tiesňava

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Vroclav

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet