Mesto Bük

Keď sa povie Bük, zvyčajne sa každému vybaví termálne kúpele Bükfürdo. Aj okrem tejto hlavnej turistickej atrakcie ide o menšie mesto v Maďarsku tepajúce životom. História mesta siaha až do 13. storočia, z čoho vyplýva prítomnosť mnohých zaujímavých pamiatok, a vďaka kúpeľom tu panuje príjemná, pokojná atmosféra. Maďarské špeciality v miestnych reštauráciách sú jej príjemným doplnením.

5 miest, ktoré v Büku rozhodne nesmiete vynechať

  • nenavštíviť kúpele Bükfürdo by bol hriech, keď ide o celosvetovo známe a navyše druhé najväčšie kúpele v Maďarsku. Ponúkajú napríklad bazénový kúpeľný komplex s viac ako 32 bazénmi s termálnou vodou a rôznymi masážnymi tryskami a chrličmi vody či saunový svet.
  • Ak vás zaujíma história a zaujímavá architektúra, prejdite sa k zámku rodu Felsőbüki Nagy (Szapáry), ktorý je považovaný za najvýznamnejšiu svetskú stavebnú pamiatku v Büku
  • Nielen pre nábožensky či inak spirituálne založené osoby je tu Mariánska cesta čiže Via Maria, čo je jeden z najvýznamnejších stredoeurópskych pútnických chodníkov vedúci najmä prírodou.
  • Rybník nachádzajúci sa v časti mesta Stredný Bük je obľúbeným miestom vychádzok miestnych obyvateľov, návštevníkov kúpeľov i mesta samotného a tiež rybárov. Pobyt v udržiavanom okolí pôsobí ako balzam na dušu
  • Park pre Kneippovu terapiu a Nordic Walking ponúka návštevníkom najmä unikátny Kneippov suchý chodník. Chôdza po tejto 510 metrov dlhej trase posiatej kamienkami rôznych veľkostí, drobným štrkom, borovicovou kôrou, šiškami, drevenou drťou a pieskom pôsobí ako osvieženie pre všetky vekové skupiny a posilňuje zdravie.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách:  Bük

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet