Objavte to NAJ z Chorvátska a získajte inšpiráciu na budúcu dovolenku na Jadrane!

Oblíbené 0

Zatiaľ nemáte žiadne obľúbené ponuky.

 • K ponukám sa môžete kedykoľvek vrátiť
 • Obľúbené ponuky na jednom mieste
 • Upozornenie na zmeny v ponukách

Bük: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Druhé najväčšie maďarské kúpele Bükfürdő sa nachádzajú v podhorí Álp a Malej uhorskej nížiny. V kulisách ulíc plných stromov a kvetov svojim hosťom ponúka mnoho termálnych prameňov, ktorých liečivá sila je známa už od staroveku. Okrem odpočinku v kúpeľoch sa sem hostia radi vracajú vďaka subalpinskej klíme a množstve pamiatok a turistických trás v okolí. Nájdete tu tiež jeden z najkvalitnejších golfových areálov v Maďarsku s plochou 100 hektárov a množstvom vodných plôch.

Kúpele Bükfürdo Najobľúbenejší výlet v lokalite

Maďarské kúpele Bükfürdo sa nachádzajú v blízkosti mesta Bük pri hraniciach s Rakúskom a patria k celosvetovo známym kúpeľom. Hoci sú to jedny z najmladších maďarských kúpeľov, sú zároveň aj druhé najväčšie v Maďarsku. Areál kúpeľov sa rozprestiera na 14 hektároch a rozloha bazénov presahuje 5 200 m². V bazénoch vás bude liečiť termálna voda s teplotou 23 - 38 °C. Nájdete tu nespočetné množstvo plaveckých a zážitkových bazénov, nechýba ani saunový svet či priestory pre relaxáciu. Celodenné vstupné pre dospelého začína na 5 000 HUF, ale rozhodne túzo investíciu do vlastného zdravia a obnovy síl nebudete ľutovať.

Čo všetko môžete využiť v kúpeľoch Bükfürdo?

 • Bazénový kúpeľný komplex s viac ako 32 bazénmi s termálnou vodou, vzduchovými tryskami, chrličmi vody, protiprúdom, tobogánom, detským bazénom s bazénom a atrakciami.
 • Saunový svet s tepidáriom, parnými kúpeľmi, infra a fínskou, aromatickou i vonkajšou saunou s ochladzovacím bazénikom, s vírivkou, s Kneippovou kúpeľom a ďalšími špeciálnymi saunami. Personál navyše pripravuje aj jedinečné saunové seansy
 • Medical wellness so špeciálnymi kúpeľmi, relaxačnými masážami, teplými zábalmi a ošetreniami tela regenerujúcimi pokožku
 • BISTRO 1, vlastnú kúpeľnú reštauráciu s denne aktualizovanými ponukami, sezónne sa meniacou ponukou a la carte a ponukou denných zákuskov
 • Ubytovanie v blízkych hoteloch

V týchto kúpeľoch vám tunajšie pramene pomôžu najmä pri liečbe chorôb tráviaceho traktu (žalúdok, pečeň), gynekologických či metabolických ochorení (cukrovka, dna, obezita), porúch pohybového ústrojenstva (kĺby, chrbtica ), močového ústrojenstva a ďalších.

Viac informácií

Mesto Bük Najobľúbenejší výlet v lokalite

Keď sa povie Bük, zvyčajne sa každému vybaví termálne kúpele Bükfürdo. Aj okrem tejto hlavnej turistickej atrakcie ide o menšie mesto v Maďarsku tepajúce životom. História mesta siaha až do 13. storočia, z čoho vyplýva prítomnosť mnohých zaujímavých pamiatok, a vďaka kúpeľom tu panuje príjemná, pokojná atmosféra. Maďarské špeciality v miestnych reštauráciách sú jej príjemným doplnením.

5 miest, ktoré v Büku rozhodne nesmiete vynechať

 • nenavštíviť kúpele Bükfürdo by bol hriech, keď ide o celosvetovo známe a navyše druhé najväčšie kúpele v Maďarsku. Ponúkajú napríklad bazénový kúpeľný komplex s viac ako 32 bazénmi s termálnou vodou a rôznymi masážnymi tryskami a chrličmi vody či saunový svet.
 • Ak vás zaujíma história a zaujímavá architektúra, prejdite sa k zámku rodu Felsőbüki Nagy (Szapáry), ktorý je považovaný za najvýznamnejšiu svetskú stavebnú pamiatku v Büku
 • Nielen pre nábožensky či inak spirituálne založené osoby je tu Mariánska cesta čiže Via Maria, čo je jeden z najvýznamnejších stredoeurópskych pútnických chodníkov vedúci najmä prírodou.
 • Rybník nachádzajúci sa v časti mesta Stredný Bük je obľúbeným miestom vychádzok miestnych obyvateľov, návštevníkov kúpeľov i mesta samotného a tiež rybárov. Pobyt v udržiavanom okolí pôsobí ako balzam na dušu
 • Park pre Kneippovu terapiu a Nordic Walking ponúka návštevníkom najmä unikátny Kneippov suchý chodník. Chôdza po tejto 510 metrov dlhej trase posiatej kamienkami rôznych veľkostí, drobným štrkom, borovicovou kôrou, šiškami, drevenou drťou a pieskom pôsobí ako osvieženie pre všetky vekové skupiny a posilňuje zdravie.
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 5 tipov

Bük: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Osobne overené: Recenzia pobytu s luxusným wellness v Greenfield Hoteli Golf & Spa ****superior

Osobne overené: Recenzia pobytu s luxusným wellness v Greenfield Hoteli Golf & Spa ****superior

 • OSOBNE OVERENÉ
 • 5. 1. 2024

Vydajte sa spolu so Zoltánom, členom nášho Travelking tímu, do Maďarska. Konkrétne do Greenfield Hotela Golf & Spa ****superior. Aká bola cesta, ubytovanie, wellness a strava? A aké výletné ciele by ste si nemali nechať ujsť? To všetko sa dozviete.

Osobne overené: Recenzia relaxačného pobytu v maďarskom Büku v Hoteli Caramell Premium Resort ****

Osobne overené: Recenzia relaxačného pobytu v maďarskom Büku v Hoteli Caramell Premium Resort ****

 • OSOBNE OVERENÉ
 • 29. 3. 2022

Vydajte sa spolu s Nikol, členkou nášho Travelking tímu, do maďarského kúpeľného Büku. Konkrétne do Hotela Caramell Premium Resort ****. Aká bola cesta, ubytovanie, wellness a strava? A aké výletné ciele by ste mali navštíviť? To všetko sa dozviete!