Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa akých kritérií pobyty overujeme?

  • Pobyt overil člen Travelking tímu

    Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
  • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

    Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
  • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

    Veríme, že pobyty, ku ktorým sa vraciate, sú skutočne kvalitné.

Bük: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Druhé najväčšie maďarské kúpele Bükfürdő sa nachádzajú v podhorí Álp a Malej uhorskej nížiny. V kulisách ulíc plných stromov a kvetov svojim hosťom ponúka mnoho termálnych prameňov, ktorých liečivá sila je známa už od staroveku. Okrem odpočinku v kúpeľoch sa sem hostia radi vracajú vďaka subalpinskej klíme a množstve pamiatok a turistických trás v okolí. Nájdete tu tiež jeden z najkvalitnejších golfových areálov v Maďarsku s plochou 100 hektárov a množstvom vodných plôch.

Kúpele Bükfürdo Najobľúbenejšie výlet v lokalite

**Maďarské kúpele Bükfürdo** sa nachádzajú v **blízkosti mesta Bük** pri hraniciach s Rakúskom a patria k** celosvetovo známym kúpeľom**. Hoci sú to **jedny z najmladších maďarských kúpeľov**, sú zároveň aj **druhé najväčšie v Maďarsku**. Areál kúpeľov sa rozprestiera na 14 hektároch a rozloha bazénov presahuje 5 200 m². V bazénoch vás bude liečiť **termálna voda s teplotou 23 - 38 °C**. Nájdete tu **nespočetné množstvo plaveckých a zážitkových bazénov**, nechýba ani **saunový svet** či **priestory pre relaxáciu**. Celodenné vstupné pre dospelého začína na 5 000 HUF, ale rozhodne túzo investíciu do vlastného zdravia a obnovy síl nebudete ľutovať. ###Čo všetko môžete využiť v kúpeľoch Bükfürdo? - **Bazénový kúpeľný komplex s viac ako 32 bazénmi s termálnou vodou**, vzduchovými tryskami, chrličmi vody, protiprúdom, tobogánom, detským bazénom s bazénom a atrakciami. - Saunový svet s **tepidáriom, parnými kúpeľmi, infra a fínskou, aromatickou i vonkajšou saunou s ochladzovacím bazénikom, s vírivkou, s Kneippovou kúpeľom** a ďalšími špeciálnymi saunami. Personál navyše pripravuje aj **jedinečné saunové seansy** - **Medical wellness** so špeciálnymi kúpeľmi, relaxačnými masážami, teplými zábalmi a ošetreniami tela regenerujúcimi pokožku - BISTRO 1, **vlastnú kúpeľnú reštauráciu** s denne aktualizovanými ponukami, sezónne sa meniacou ponukou a la carte a ponukou denných zákuskov - Ubytovanie v blízkych hoteloch V týchto kúpeľoch vám tunajšie pramene pomôžu najmä pri liečbe **chorôb tráviaceho traktu** (žalúdok, pečeň), **gynekologických či metabolických ochorení** (cukrovka, dna, obezita), **porúch pohybového ústrojenstva** (kĺby, chrbtica ), **močového ústrojenstva** a ďalších.
Viac informácií

Mesto Bük Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Keď sa povie **Bük**, zvyčajne sa každému vybaví **termálne kúpele Bükfürdo**. Aj okrem tejto hlavnej turistickej atrakcie ide o menšie mesto v Maďarsku tepajúce životom. História mesta siaha až do 13. storočia, z čoho vyplýva prítomnosť **mnohých zaujímavých pamiatok**, a vďaka kúpeľom tu panuje **príjemná, pokojná atmosféra**. Maďarské špeciality v miestnych reštauráciách sú jej príjemným doplnením. ###5 miest, ktoré v Büku rozhodne nesmiete vynechať - nenavštíviť **kúpele Bükfürdo** by bol hriech, keď ide o celosvetovo známe a navyše druhé najväčšie kúpele v Maďarsku. Ponúkajú napríklad **bazénový kúpeľný komplex s viac ako 32 bazénmi s termálnou vodou a rôznymi masážnymi tryskami a chrličmi vody** či **saunový svet**. - Ak vás zaujíma história a zaujímavá architektúra, prejdite sa k **zámku rodu Felsőbüki Nagy (Szapáry)**, ktorý je považovaný za najvýznamnejšiu svetskú stavebnú pamiatku v Büku - Nielen pre nábožensky či inak spirituálne založené osoby je tu **Mariánska cesta čiže Via Maria**, čo je jeden z **najvýznamnejších stredoeurópskych pútnických chodníkov** vedúci najmä prírodou. - **Rybník nachádzajúci sa v časti mesta Stredný Bük** je obľúbeným miestom vychádzok miestnych obyvateľov, návštevníkov kúpeľov i mesta samotného a tiež rybárov. Pobyt v udržiavanom okolí pôsobí ako balzam na dušu - **Park pre Kneippovu terapiu a Nordic Walking** ponúka návštevníkom najmä unikátny **Kneippov suchý chodník**. Chôdza po tejto 510 metrov dlhej trase posiatej kamienkami rôznych veľkostí, drobným štrkom, borovicovou kôrou, šiškami, drevenou drťou a pieskom pôsobí ako osvieženie pre všetky vekové skupiny a posilňuje zdravie.
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 5 tipov

Bük: Tipy na výlet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK