Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa čoho pobyty overujeme?

Každý pobyt označený nálepkou Osobne overené musí spĺňať aspoň 2 z 3 kritérií:

 • Pobyt overil člen Travelking tímu

  Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
 • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

  Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
 • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

  Veríme, že pokiaľ sa k pobytu zákazníci vracajú i po stýkrát, je skutočne kvalitný.

Bük: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Druhé najväčšie maďarské kúpele Bükfürdő sa nachádzajú v podhorí Álp a Malej uhorskej nížiny. V kulisách ulíc plných stromov a kvetov svojim hosťom ponúka mnoho termálnych prameňov, ktorých liečivá sila je známa už od staroveku. Okrem odpočinku v kúpeľoch sa sem hostia radi vracajú vďaka subalpinskej klíme a množstve pamiatok a turistických trás v okolí. Nájdete tu tiež jeden z najkvalitnejších golfových areálov v Maďarsku s plochou 100 hektárov a množstvom vodných plôch.

Kúpele Bükfürdo Najobľúbenejší výlet v lokalite

Maďarské kúpele Bükfürdo sa nachádzajú v blízkosti mesta Bük pri hraniciach s Rakúskom a patria k celosvetovo známym kúpeľom. Hoci sú to jedny z najmladších maďarských kúpeľov, sú zároveň aj druhé najväčšie v Maďarsku. Areál kúpeľov sa rozprestiera na 14 hektároch a rozloha bazénov presahuje 5 200 m². V bazénoch vás bude liečiť termálna voda s teplotou 23 - 38 °C. Nájdete tu nespočetné množstvo plaveckých a zážitkových bazénov, nechýba ani saunový svet či priestory pre relaxáciu. Celodenné vstupné pre dospelého začína na 5 000 HUF, ale rozhodne túzo investíciu do vlastného zdravia a obnovy síl nebudete ľutovať.

Čo všetko môžete využiť v kúpeľoch Bükfürdo?

 • Bazénový kúpeľný komplex s viac ako 32 bazénmi s termálnou vodou, vzduchovými tryskami, chrličmi vody, protiprúdom, tobogánom, detským bazénom s bazénom a atrakciami.
 • Saunový svet s tepidáriom, parnými kúpeľmi, infra a fínskou, aromatickou i vonkajšou saunou s ochladzovacím bazénikom, s vírivkou, s Kneippovou kúpeľom a ďalšími špeciálnymi saunami. Personál navyše pripravuje aj jedinečné saunové seansy
 • Medical wellness so špeciálnymi kúpeľmi, relaxačnými masážami, teplými zábalmi a ošetreniami tela regenerujúcimi pokožku
 • BISTRO 1, vlastnú kúpeľnú reštauráciu s denne aktualizovanými ponukami, sezónne sa meniacou ponukou a la carte a ponukou denných zákuskov
 • Ubytovanie v blízkych hoteloch

V týchto kúpeľoch vám tunajšie pramene pomôžu najmä pri liečbe chorôb tráviaceho traktu (žalúdok, pečeň), gynekologických či metabolických ochorení (cukrovka, dna, obezita), porúch pohybového ústrojenstva (kĺby, chrbtica ), močového ústrojenstva a ďalších.

Viac informácií

Mesto Bük Najobľúbenejší výlet v lokalite

Keď sa povie Bük, zvyčajne sa každému vybaví termálne kúpele Bükfürdo. Aj okrem tejto hlavnej turistickej atrakcie ide o menšie mesto v Maďarsku tepajúce životom. História mesta siaha až do 13. storočia, z čoho vyplýva prítomnosť mnohých zaujímavých pamiatok, a vďaka kúpeľom tu panuje príjemná, pokojná atmosféra. Maďarské špeciality v miestnych reštauráciách sú jej príjemným doplnením.

5 miest, ktoré v Büku rozhodne nesmiete vynechať

 • nenavštíviť kúpele Bükfürdo by bol hriech, keď ide o celosvetovo známe a navyše druhé najväčšie kúpele v Maďarsku. Ponúkajú napríklad bazénový kúpeľný komplex s viac ako 32 bazénmi s termálnou vodou a rôznymi masážnymi tryskami a chrličmi vody či saunový svet.
 • Ak vás zaujíma história a zaujímavá architektúra, prejdite sa k zámku rodu Felsőbüki Nagy (Szapáry), ktorý je považovaný za najvýznamnejšiu svetskú stavebnú pamiatku v Büku
 • Nielen pre nábožensky či inak spirituálne založené osoby je tu Mariánska cesta čiže Via Maria, čo je jeden z najvýznamnejších stredoeurópskych pútnických chodníkov vedúci najmä prírodou.
 • Rybník nachádzajúci sa v časti mesta Stredný Bük je obľúbeným miestom vychádzok miestnych obyvateľov, návštevníkov kúpeľov i mesta samotného a tiež rybárov. Pobyt v udržiavanom okolí pôsobí ako balzam na dušu
 • Park pre Kneippovu terapiu a Nordic Walking ponúka návštevníkom najmä unikátny Kneippov suchý chodník. Chôdza po tejto 510 metrov dlhej trase posiatej kamienkami rôznych veľkostí, drobným štrkom, borovicovou kôrou, šiškami, drevenou drťou a pieskom pôsobí ako osvieženie pre všetky vekové skupiny a posilňuje zdravie.
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 5 tipov

Bük: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK