Maribor

Druhé najväčšie mesto Slovinska sa môže pochváliť najvyšším počtom slnečných dní v roku, najstaršou vínnou révou na svete a rozmanitými možnosťami trávenia voľného času. Maribor sa nachádza na severovýchode krajiny a ukrýva mnoho historických, kultúrnych a vo svojom okolí aj prírodných klenotov. Objavíte tu napríklad Mariborský hrad, Dom Starej révy, v ktorom sídli múzeum vína, alebo starú renesančnú radnicu na Hlavnom námestí.

Maribor však nie je preslávený len množstvom pamiatok, ale aj kvôli slávnemu vínu, ktoré zreje v okolí na preslnených viniciach. Ak patríte medzi milovníkov kvalitného vína, dovolenku v týchto končinách si rozhodne užijete. Očarí vás tiež malebné okolie Mariboru, ktorý sa rozprestiera na úpätí pohoria Pohorje. Až si prezriete historické centrum mesta, môžete sa vydať do prechádzku do prírody alebo sa vypraviť na lyže do najväčšieho ski areálu v Slovinsku.

Čo v Maribore rozhodne neminúť?

  • Dom starého viniča - najstarší vínny ker na svete, múzeum a degustácia
  • Mariborský hrad - bývalé sídlo šľachty
  • Hlavné námestie so starou radnicou a stará štvrť Lent
  • Vinagove pivnice - najväčšia vínna pivnica v Slovinsku
  • vyhliadkové miesto Pyramída medzi vinicami
  • katedrála sv. Jána Krstiteľa

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Maribor

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet