Maribor: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Mariborský hradNajobľúbenejší výlet v lokalite

Slovinsko ukrýva množstvo romantických hradov a zámkov, ktoré okúzlia nielen milovníkov kultúry. Jedným z takýchto historických klenotov je Mariborský hrad, ktorý sa pyšne týči v centre diania obklopený malebným námestím s kaviarňami a reštauráciami.

Hrad dal v rokoch 1478 až 1483 vystavať Friderik III, aby ochránil severovýchodné hradby. Časom sa strategické hradby premenilo na luxusné sídlo šľachty, do ktorého života môžete pri prehliadke interiérov na moment vstúpiť. Najvýznamnejšou časťou prehliadky je návšteva Slávnostnej sály, v ktorej visí niekoľko starodávnych obrazov a v ktorej pre vybranú spoločnosť koncertoval hudobný skladateľ Franz Liszt. Prezriete si tu aj Mariborské regionálne múzeum, ktoré vám predstavia zaujímavé artefakty z tohto výnimočného kraja.

Otváracia doba:

  • utorok až sobota: od 10:00 do 18:00 hodín
  • nedeľa a pondelok: zatvorené
Viac informácií

Ski areál Mariborsko PohorjeNajobľúbenejší výlet v lokalite

V Ski areáli Mariborsko Pohorje vám nebude vôbec nič chýbať. V najväčšom lyžiarskom stredisku v Slovinsku vás čaká neuveriteľných 42 kilometrov zjazdových tratí. Na svoje si prídu profesionálni lyžiari aj rodiny s deťmi, ktoré vyhľadávajú pokojné zimné radovánky. Zastúpenie tu totiž majú všetky obťažnosti zjazdoviek, vrátane tých čiernych. Pohodlne až na vrchol sa dostanete jednou zo 6 lanoviek alebo 16 vlekov. Potešení budú aj bežkári, ktorí sa tu môžu preháňať po 27 kilometroch upravených stôp vedúcich cez kúzelné horské prostredie. Aby toho nebolo málo, mariborský ski areál sa chváli ešte najdlhšou osvetlenou zjazdovkou na svete, ktorá meria 7 kilometrov a ktorá je zárukou nezabudnuteľného večerného lyžovania.

Výhodou Ski areálu Mariborsko Pohorje je aj jeho poloha. Nachádza sa len pár kilometrov od slovinského mesta Maribor, odkiaľ sem vyráža mestský autobus. Ďaleko potom nie je ani od slovenských hraníc, a tak sem môžete vyraziť s celou rodinou a užiť si nielen lyžovanie, ale aj krásnu prírodu v okolí.

Viac informácií

Mapa tipov na výletcelkom4 tipov

Maribor: Tipy na výlet

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet