Barion Pixel
Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa akých kritérií pobyty overujeme?

 • Pobyt overil člen Travelking tímu

  Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
 • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

  Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
 • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

  Veríme, že pobyty, ku ktorým sa vraciate, sú skutočne kvalitné.

Lyžovanie v Korutánsku

Korutánsko je najjužnejšou rakúskou spolkovou krajinou, a tak si v tejto oblasti užijete lyžovanie s vysokou dávkou slnečných lúčov. Práve pre veľmi príjemnú klímu je Korutánsko obľúbenou destináciou zvlášť pre rodiny s deťmi. Zimné športy všetkého druhu vrátane extrémnych si tu užijete v 24 lyžiarskych strediskách s viac ako 800 kilometrami zjazdoviek. Špeciálny korutánsky skipas Topskipas platí na neuveriteľných 1 031 km zjazdoviek. V Korutánsku sa nachádza aj najvyšší rakúsky vrchol Großglockner (3 798 m n. m.), pri ktorom samozrejme nesmie chýbať skvelé lyžiarske stredisko. Okrem vynikajúcich podmienok na zimné športy je táto oblasť veľmi populárna aj pre povestnú pohostinnosť miestnych a výbornú alpsko-jadranskú kuchynňu. Je známe, že v reštauráciách, baroch a bistrách v tejto oblasti sa varí naozaj špičková domáca kuchyňa z kvalitných regionálnych produktov.

Kam na lyže v Korutánsku?

 • Petzen tvorí viacúčelový areál pre dostatočné vyžitie lyžiarov, bežkárov, snowboardistov aj bežkárov.
 • Bad Kleinkirchheim disponuje viac ako 100 km tratí vrátane zjazdovky svetového pohára Franz-Klammer-Abfahrt i obľúbenými termálmi.
 • Ankogel je vysokohorský klenot, ktorý ponúka okrem 13 km zjazdoviek aj 25 km bežkárskych tratí pre klasický a carvingový štýl.
 • Mölltal ležiaci v národnom parku Vysoké Taury ponúka 140 km širokých zjazdoviek všetkých obtiažností vrátane tratí pre carving i snowboarding.
 • Gastein zahŕňa hneď štyri veľké lyžiarske areály, kde si na svoje prídu aj freerideri.
 • Lienzer Bergbahnen - Zettersfeld je najslnečnejším mestom Rakúska a pri lyžovaní tu sa pokocháte dychberúcimi výhľadmi.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Alpy, Korutánsko

Tipy na výlet v okolí

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK