Lyžovanie v Korutánsku

Korutánsko je najjužnejšou rakúskou spolkovou krajinou, a tak si v tejto oblasti užijete lyžovanie s vysokou dávkou slnečných lúčov. Práve pre veľmi príjemnú klímu je Korutánsko obľúbenou destináciou zvlášť pre rodiny s deťmi. Zimné športy všetkého druhu vrátane extrémnych si tu užijete v 24 lyžiarskych strediskách s viac ako 800 kilometrami zjazdoviek. Špeciálny korutánsky skipas Topskipas platí na neuveriteľných 1 031 km zjazdoviek. V Korutánsku sa nachádza aj najvyšší rakúsky vrchol Großglockner (3 798 m n. m.), pri ktorom samozrejme nesmie chýbať skvelé lyžiarske stredisko. Okrem vynikajúcich podmienok na zimné športy je táto oblasť veľmi populárna aj pre povestnú pohostinnosť miestnych a výbornú alpsko-jadranskú kuchynňu. Je známe, že v reštauráciách, baroch a bistrách v tejto oblasti sa varí naozaj špičková domáca kuchyňa z kvalitných regionálnych produktov.

Kam na lyže v Korutánsku?

  • Petzen tvorí viacúčelový areál pre dostatočné vyžitie lyžiarov, bežkárov, snowboardistov aj bežkárov.
  • Bad Kleinkirchheim disponuje viac ako 100 km tratí vrátane zjazdovky svetového pohára Franz-Klammer-Abfahrt i obľúbenými termálmi.
  • Ankogel je vysokohorský klenot, ktorý ponúka okrem 13 km zjazdoviek aj 25 km bežkárskych tratí pre klasický a carvingový štýl.
  • Mölltal ležiaci v národnom parku Vysoké Taury ponúka 140 km širokých zjazdoviek všetkých obtiažností vrátane tratí pre carving i snowboarding.
  • Gastein zahŕňa hneď štyri veľké lyžiarske areály, kde si na svoje prídu aj freerideri.
  • Lienzer Bergbahnen - Zettersfeld je najslnečnejším mestom Rakúska a pri lyžovaní tu sa pokocháte dychberúcimi výhľadmi.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Alpy, Korutánsko,

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet