Ľadovec Mölltal

Lyžiarske stredisko ľadovca Mölltal leží v Národnom parku Vysoké Taury vo východnom Korutánsku. Na jeden skipass si tu užijete 140 km tratí ako na ľadovci, tak aj v priľahlých strediskách Ankogel a Heiligenblut. Zalyžovať si tu môžete na dovedna 17 zjazdovkách rôznych obťažností - nachádza sa tu 6 ľahkých zjazdoviek, 7 stredne ťažkých a 4 ťažké svahy. Najdlhšia zjazdovka meria až 7 km. Zjazdovky na ľadovci sú dostatočne široké, vhodné pre carving i snowboarding. O najrýchlejšiu cestu na vrchol kopca sa tu postará až 10 prepravných zariadení - podzemný vlak Gletscher Expres, 1 šesťsedačková kabínová lanovka, 1 šesťsedačka s príklopom, 2 štvorsedačka, 2 dvojsedačka a 2 cvičné vleky. Záujmu lyžiarov sa toto miesto teší najmä pre jarné lyžovanie, kedy sú tu aj za krásneho slnečného počasia kvalitné snehové podmienky. Lyžiarske stredisko na ľadovci Mölltal milujú lyžiari zo Slovenska a z Česka nielen kvôli jeho skvelej polohe (len 470 km od Bratislavy), ale hlavne vďaka slovenskému personálu a množstve informačných materiálov v slovenčine a češtine priamo v areáli strediska.

Otváracia doba:

  • v sezóne denne: 8:00 - 16:30 hodín

Celodenný skipas na 1 deň:

  • Dospelí: 52 €/osoba
  • Seniori: 47 €/osoba
  • Deti do 17,9 rokov: 39 €/osoba
  • Dieťa do 11,9 rokov: 26 €/osoba

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Alpy, Korutánsko, Vysoké Taury

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet