Savinjské Alpy: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Mestečko KamnikNajobľúbenejší výlet v lokalite

Malebné slovinské mestečko Kamnik je bránou do Savinjských Álp. Nachádza sa neďaleko hlavného mesta Ľubľana, a tak je častým turistickým cieľom. Keďže patria medzi najstaršie slovinské mestá, má svojim návštevníkom rozhodne čo ponúknuť. V historickom centre sa nachádza niekoľko farebných barokových stavieb. Prítomnosť bavorskej šľachty v Kamniku pripomínajú dve hradné zrúcaniny, týčiace sa neďaleko mesta. Z ďalších pamätihodností stojí za zmienku hrad Zaprice, ktorý dnes slúži ako múzeum. V uliciach mesta narazíte aj na františkánsky kláštor.

Pôvabné je aj okolie tohto okúzľujúceho mesta. Romantický pohľad sa vám ukáže na vrchole Planina, kde v nadmorskej výške 1 560 metrov stojí malý kostolík. Kamnik je tiež neodmysliteľne spätý s Velikou Platinou a pastierskou tradíciou. Na túto náhornú plošinu sa môžete vydať pešo alebo využiť lanovku.

Viac informácií

Zrúcanina hradu Stari Grad nad KamnikomNajobľúbenejší výlet v lokalite

V blízkosti slovinského historického mesta Kamnik sa týči zrúcanina hradu Stari Grad. Vypína sa na strmom kopci Krniška v nadmorskej výške 585 metrov. Prvá zmienka o hrade pochádza už z 12. storočia, v 16. storočí však začal chátrať a dnes z neho ostali iba trosky. Čiastočne sa zachovala južná stena s tromi vchodmi a palebnými líniami a tiež základy obrannej veže. Na vrchole stojí aj horská chata, v ktorej sa môžete občerstviť.

Z Kamniku sa k Starému Gradu dostanete asi za hodinu chôdze. Z kopca budete mať pekný výhľad na mestečko Kamnik a okolité prírodné krásy. Po návšteve zrúcaniny sa môžete vydať do Savinjských Álp, napríklad na preslávenú Veľkú Planinu, kam vedie aj lanovka.

Viac informácií

Mapa tipov na výletcelkom5 tipov

Savinjské Alpy: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet