Savinjské Alpy: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Mestečko Kamnik Najobľúbenejší výlet v lokalite

Malebné slovinské mestečko Kamnik je bránou do Savinjských Álp. Nachádza sa neďaleko hlavného mesta Ľubľana, a tak je častým turistickým cieľom. Keďže patria medzi najstaršie slovinské mestá, má svojim návštevníkom rozhodne čo ponúknuť. V historickom centre sa nachádza niekoľko farebných barokových stavieb. Prítomnosť bavorskej šľachty v Kamniku pripomínajú dve hradné zrúcaniny, týčiace sa neďaleko mesta. Z ďalších pamätihodností stojí za zmienku hrad Zaprice, ktorý dnes slúži ako múzeum. V uliciach mesta narazíte aj na františkánsky kláštor.

Pôvabné je aj okolie tohto okúzľujúceho mesta. Romantický pohľad sa vám ukáže na vrchole Planina, kde v nadmorskej výške 1 560 metrov stojí malý kostolík. Kamnik je tiež neodmysliteľne spätý s Velikou Platinou a pastierskou tradíciou. Na túto náhornú plošinu sa môžete vydať pešo alebo využiť lanovku.

Viac informácií

Ski areál Krvavec Najobľúbenejší výlet v lokalite

Túžite po zimných radovánkach v nádhernom prostredí? Vyskúšajte slovinský Ski areál Krvavec, ktorý je so svojimi 22 zjazdovkami na 30 kilometroch druhým najväčším lyžiarskym areálom v celom Slovinsku. Nachádza sa asi 25 kilometrov od hlavného mesta Ľubľana v Kamnicko-Savinjských Alpách.

Zalyžujete si tu na skvele upravených svahoch prežiarených slnkom a užijete si panoramatické výhľady na dych vyrážajúce vrcholky Álp v okolí. Zjazdovky vedú z vrcholov Krk´vavec a Zvoh do údolia medzi nimi, sú prevažne červené, trúfnuť si však môžete aj na 8 km čiernych zjazdov. Na kopec vás vyvezie jedna z jedenástich lanoviek a vlekov. Nechýba ani snow park s dĺžkou 800 metrov a šiestimi skokmi.

Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 9 tipov

Savinjské Alpy: Tipy na výlet

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Osobne overené: Recenzia pobytu s vlastnými termálnymi bazénmi v Hoteli Terme Snovik ****

Osobne overené: Recenzia pobytu s vlastnými termálnymi bazénmi v Hoteli Terme Snovik ****

  • OSOBNE OVERENÉ
  • 14. 8. 2023

Vydajte sa spolu s Nikolou, členkou nášho Travelking tímu, do Slovinska. Konkrétne do Hotela Terme Snovik **** v Savinjských Alpách. Aká bola cesta, ubytovanie, wellness a strava? A aké výletné ciele by ste si nemali nechať ujsť? To všetko sa dozviete.

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet