Nimnica: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Najmladšié slovenské kúpele Nimnica sa rozprestierajú priamo nad vodnou nádržou Nosice, ktorá ponúka veľa príležitostí pre vodné športy. Okolitá krajina tvorená pohoriami Javorníky a Strážovských vrchov je doslova rajom pre milovníkov turistiky a cykloturistiky. V blízkej Považskej Bystrici sa nachádza stredoveký hrad, v dedinke Lednické Rovne môžete navštíviť obľúbené sklárske múzeum.

Kúpele Nimnica Najobľúbenejší výlet v lokalite

Kúpele Nimnica sú najmladšie slovenské kúpele. Sú zamerané na liečbu chorôb obehového, tráviaceho a pohybového ústrojenstva a liečbu chorôb onkologických. Liečiť sa sem jazdia deti aj dospelí. Kúpele sa nachádzajú pri 12 km dlhej priehrade Nosice, a sú tak skvelou rekreačnou oblasťou. Zvlášť v teplých mesiacoch oceníte možnosti vodných športov aj plavby na lodi. Kedykoľvek však môžete vyraziť na túry po priľahlom aj vzdialenejšom okolí.

Čo vás v Kúpeľoch Nimnica čaká?

  • Medicínske wellness centrum s bazénom s masážnymi tryskami, vírivkou a tropickými sprchami
  • Saunový svet s bylinnou, parnou, infra a fínskou saunou
  • Soľná jaskyňa
  • Pitná a inhalačná kúra
  • Množstvo procedúr podľa odporúčania lekára
  • Masáže, teploliečba, vodoliečba a iné
Viac informácií

Nimnica Najobľúbenejší výlet v lokalite

Drobná obec Nimnica sa nachádza priamo na brehu vodnej nádrže Nosice, medzi mestami Púchov a Považská Bystrica. Preslávili ju najmä naše najmladšie kúpele založené v roku 1952, ktorých procedúry sú založené na liečivej vode z minerálneho prameňa. Vďaka unikátnemu zloženiu je voda v kúpeľoch využívaná na pitnú kúru, inhalácie i vaňové kúpele, zlepšenie tak pocítite na trávení, pohybovej aj dýchacej sústave. Okrem relaxu v kúpeľoch sa môžete v Nimnici tešiť na prechádzky udržiavaným kúpeľným lesoparkom a po brehoch vodnej nádrže Nosice.

Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 5 tipov

Nimnica: Tipy na výlet

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Čo podniknúť vo dvojici či s rodinou počas víkendu v Nimnici?

Čo podniknúť vo dvojici či s rodinou počas víkendu v Nimnici?

  • KAM SA VYDAŤ NA VÍKEND?
  • 21. 7. 2021

Je najvyšší čas dopriať si poriadny oddych v obklopení luxusu. Vydajte sa za ním na víkendový pobyt do Nimnice, ktorá vás nadchne prepychovými kúpeľmi aj množstvom turistických lákadiel a pamiatok v okolí.

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet