Nimnica: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Najmladšié slovenské kúpele Nimnica sa rozprestierajú priamo nad vodnou nádržou Nosice, ktorá ponúka veľa príležitostí pre vodné športy. Okolitá krajina tvorená pohoriami Javorníky a Strážovských vrchov je doslova rajom pre milovníkov turistiky a cykloturistiky. V blízkej Považskej Bystrici sa nachádza stredoveký hrad, v dedinke Lednické Rovne môžete navštíviť obľúbené sklárske múzeum.

PúchovNajobľúbenejší výlet v lokalite

Pri návšteve Púchova máte jedinečnú príležitosť prezrieť si mesto, ktoré nás preslávilo na celom svete. Pochádzajú z neho svetovo uznávané firmy Matador aj odevná spoločnosť Makyta. Z dôvodu priemyselného rozvoja však muselo historické centrum ustúpiť výstavbe fabrík a bytových domov, a tak sa v ňom zachovalo len málo historických pamiatok. Dnes si z nich môžete prehliadnuť napríklad Župný dom z konca 18. storočia, pamätnú faru alebo pôvodne renesančný kostol, ktorý bol niekoľkokrát prestavaný až do barokovo-klasicistického štýlu. Okrem pamiatok je mesto na brehu Váhu obľúbené hlavne pre možnosti turistiky v okolitých pohoriach Bielych Karpát, Javorníkov či Strážovských vrchov.

Čo navštíviť v Púchove?

 • Mestské archeologické múzeum
 • Letné kúpalisko Púchov
 • Púchovskú skalu
 • Púchovské divadlo
Viac informácií

Kúpele NimnicaNajobľúbenejší výlet v lokalite

Kúpele Nimnica sú najmladšie slovenské kúpele. Sú zamerané na liečbu chorôb obehového, tráviaceho a pohybového ústrojenstva a liečbu chorôb onkologických. Liečiť sa sem jazdia deti aj dospelí. Kúpele sa nachádzajú pri 12 km dlhej priehrade Nosice, a sú tak skvelou rekreačnou oblasťou. Zvlášť v teplých mesiacoch oceníte možnosti vodných športov aj plavby na lodi. Kedykoľvek však môžete vyraziť na túry po priľahlom aj vzdialenejšom okolí.

Čo vás v Kúpeľoch Nimnica čaká?

 • Medicínske wellness centrum s bazénom s masážnymi tryskami, vírivkou a tropickými sprchami
 • Saunový svet s bylinnou, parnou, infra a fínskou saunou
 • Soľná jaskyňa
 • Pitná a inhalačná kúra
 • Množstvo procedúr podľa odporúčania lekára
 • Masáže, teploliečba, vodoliečba a iné
Viac informácií

Mapa tipov na výletcelkom5 tipov

Nimnica: Tipy na výlet

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Čo podniknúť vo dvojici či s rodinou počas víkendu v Nimnici?

Čo podniknúť vo dvojici či s rodinou počas víkendu v Nimnici?

 • KAM SA VYDAŤ NA VÍKEND?
 • 21. 7. 2021

Je najvyšší čas dopriať si poriadny oddych v obklopení luxusu. Vydajte sa za ním na víkendový pobyt do Nimnice, ktorá vás nadchne prepychovými kúpeľmi aj množstvom turistických lákadiel a pamiatok v okolí.

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet