Objavte to NAJ z Chorvátska a získajte inšpiráciu na budúcu dovolenku na Jadrane!

Oblíbené 0

Zatiaľ nemáte žiadne obľúbené ponuky.

  • K ponukám sa môžete kedykoľvek vrátiť
  • Obľúbené ponuky na jednom mieste
  • Upozornenie na zmeny v ponukách

Komárno: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Komárno patrí medzi najstaršie slovenské mestá. Nachádza sa na sútoku riek Váh a Dunaj a je obklopené najúrodnejšou krajinou na Slovensku. Bohatá história mesta na vás dýcha na každom kroku. Nájdete tu pevnosť zo 16. storočia, ktorá nebola nikdy dobytá. Jedinečným zážitkom je návšteva Nádvoria Európy, čo je námestie so stavbami reprezentujúcimi architektúru a charakteristiku jednotlivých európskych krajín. Milovníci wellness si prídu na svoje vďaka termálnemu kúpalisku.

Komárom Najobľúbenejší výlet v lokalite

Mestečko Komárom je s 20 000 obyvateľmi kultúrnym, turistickým aj obchodným centrom na pravom brehu Dunaja. Susedí so slovenským Komárnom a vďaka svojej výhodnej polohe je obľúbené u slovenských výletníkov. Ak sa zaujímate o vojenskú históriu, určite sa zájdite pozrieť na miestny zachovaný pevnostný systém. Milovníkom histórie odporúčame tiež návštevu Múzea Györgya Klapku.

Viac informácií

Komárno Najobľúbenejší výlet v lokalite

Komárno je mesto na juhu Slovenska, ktoré sa preslávilo početnými pamiatkami, termálnym kúpaliskom aj blízkosťou s maďarským mestom Komárom. Od svojho maďarského náprotivku ho delí len rieka Dunaj. Do maďarského mesta Komárom sa teda dostanete jednoducho len prejdením Alžbetinho mostu, ktorý tieto dve mestá spája. Komárno je vďaka svojej polohe a klíme ideálnym miestom na letnú dovolenku, čo dokazuje i veľký počet rekreačných stredísk v meste a jeho blízkom okolí. Pri jeho návšteve nezabudnite na známe Nádvorie Európy a starú nedobytnú Komárňanskú pevnosť.

Kam sa ešte v Komárne vydať?

  • do Galérie Limes
  • do Dôstojníckeho pavilónu
  • do Podunajského múzea
  • do Rímskeho Lapidária
  • a hlavne na termálne kúpalisko a do kúpeľov Brigetio
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 12 tipov

Komárno: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Čo podniknúť vo dvojici či s rodinou počas víkendu v Komárne a Patinciach?

Čo podniknúť vo dvojici či s rodinou počas víkendu v Komárne a Patinciach?

  • KAM SA VYDAŤ NA VÍKEND?
  • 7. 6. 2021

Víkendový pobyt na južnom Slovensku je plný oddychu na termálnych kúpaliskách a spoznávania jedinečných pamiatok. Objavte s naším itinerárom tie najlepšie turistické lákadlá v Komárne aj v Patinciach a užite si naplno pobyt vo dvojici i s rodinou.