Šopron: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Šopron je najbohatším a zároveň najromantickejším mestom v Maďarsku. Pýši sa kompletne zachovalým vnútorným stredovekým jadrom s hradbami, gotickými domami, kostolmi, dvomi synagógami a kláštormi. Nezabudnuteľný výhľad na mesto sa vám naskytne z Požiarnej veže z 13. storočia, z ktorej je za dobrého počasia vidieť aj na okolité Lőverské vrchy či dokonca až na rakúske Alpy. Medzi najkrajšie historické pamiatky patrí radnica na námestí Fő tér, ktorému dominuje morový stĺp. Okrem nádherných historických domov je Šopron známy červeným vínom Kékfrankos (Modrá frankovka), ktorého hroznu sa na okolitých kopcoch mimoriadne darí už od čias Keltov.

Šopronské lesy Najobľúbenejší výlet v lokalite

Štvrť Lövér na kraji Šopronu je obklopená zalesnenými kopcami, ideálnymi pre krátke prechádzky aj dlhšie túry. Čistý vzduch, ticho a pokoj, stromy všade okolo vás, aj tak je možné stráviť deň na vašej dovolenke. V lesoch nájdete aj náučné chodníky, vyhliadkové veže, piknikové stanovištia a ďalšie atrakcie, nudiť sa teda pri prechádzke rozhodne nebudete.

Viac informácií

Mesto Šopron Najobľúbenejší výlet v lokalite

Šopron je jedno z najmalebnejších stredovekých miest Maďarska. Dýcha históriou, leží na úpätí pohoria Lővér len pár kilometrov od jazera Fertő (alebo tiež Neziderského jazera či Neusiedler See) a hraníc s Rakúskom. Šoproň sa prezýva Baroková perla Maďarska a tiež „najvernejšie mesto“, pretože sa po prvej svetovej vojne v referende rozhodla pre pripojenie k Maďarsku a nie k bohatšiemu susednému Rakúsku. Množstvo historických pamiatok a rozsiahle susedné lesy sú ideálnou kombináciou a robia z Šopronu tú najlepšiu možnú lokalitu pre pohodovú dovolenku. V jeho okolí sa navyše pestuje červené aj biele víno, ochutnávky vás teda neminú.

Čo nevynechať pri návšteve Šopronu?

  • Samotný stred mesta, okolo ktorého vedie krásna okružná trieda
  • Požiarnu vežu, 60-metrovú zmes rôznych druhov architektúry, ktorej dala základ pôvodná rímska brána
  • Uličku új utca, ktorej sa predtým hovorilo Židovská ulica; nachádzajú sa v nej jedny z najväčších židovských gotických stavieb v Európe, a to Stará a Nová synagóga
  • Námestie Fo tér, kde sa pôvodne nachádzalo rímske Fórum
  • Ochutnávku červených vín, najmä odrôd Kékfrankos a merlot, ktoré sa vyznačujú tým, že sú kyslasté a plná trieslovín
  • Krásnu prírodu v oblasti Fertő, ktorá je od roku 2001 súčasťou Svetového dedičstva UNESCO.
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 8 tipov

Šopron: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Osobne overené: Recenzia pobytu s wellness vo Fagus Hoteli Conference & Spa ****superior v Šoproni

Osobne overené: Recenzia pobytu s wellness vo Fagus Hoteli Conference & Spa ****superior v Šoproni

  • OSOBNE OVERENÉ
  • 22. 6. 2023

Vydajte sa spolu s Tamasom, členom nášho Travelking tímu, do Šopronu. Konkrétne do Fagus Hotela Conference & Spa ****superior. Aká bola cesta, ubytovanie, wellness a strava? A aké výletné ciele by ste si nemali nechať ujsť? To všetko sa dozviete.

Osobne overené: Recenzia pobytu v maďarskom Šoproni v Hoteli Lővér ***superior

Osobne overené: Recenzia pobytu v maďarskom Šoproni v Hoteli Lővér ***superior

  • OSOBNE OVERENÉ
  • 1. 6. 2022

Vydajte sa spolu s Vladimírom, členom nášho Travelking tímu, do maďarského mestečka Šopron. Konkrétne do Hotela Lővér ***superior. Aká bola cesta, ubytovanie, wellness a strava? A aké výletné ciele by ste si nemali nechať ujsť? To všetko sa dozviete.

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet