Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa akých kritérií pobyty overujeme?

  • Pobyt overil člen Travelking tímu

    Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
  • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

    Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
  • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

    Veríme, že pobyty, ku ktorým sa vraciate, sú skutočne kvalitné.

Šoproň: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Šoproň je najbohatším a zároveň najromantickejším mestom v Maďarsku. Pýši sa kompletne zachovalým vnútorným stredovekým jadrom s hradbami, gotickými domami, kostolmi, dvomi synagógami a kláštormi. Nezabudnuteľný výhľad na mesto sa vám naskytne z Požiarnej veže z 13. storočia, z ktorej je za dobrého počasia vidieť aj na okolité Lőverské vrchy či dokonca až na rakúske Alpy. Medzi najkrajšie historické pamiatky patrí radnica na námestí Fő tér, ktorému dominuje morový stĺp. Okrem nádherných historických domov je Šoproň známy červeným vínom Kékfrankos (Modrá frankovka), ktorého hroznu sa na okolitých kopcoch mimoriadne darí už od čias Keltov.

Šoproňské lesy Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Štvrť Lövér na kraji **Šopronu** je obklopená zalesnenými kopcami, ideálnymi pre **krátke prechádzky aj dlhšie túry**. Čistý vzduch, ticho a pokoj, stromy všade okolo vás, aj tak je možné stráviť deň na vašej dovolenke. V lesoch nájdete aj **náučné chodníky, vyhliadkové veže, piknikové stanovištia** a ďalšie atrakcie, nudiť sa teda pri prechádzke rozhodne nebudete.
Viac informácií

Mesto Šoproň Najobľúbenejšie výlet v lokalite

**Šoproň** je jedno z **najmalebnejších stredovekých miest Maďarska**. Dýcha históriou, leží na úpätí **pohoria Lővér** len pár kilometrov od jazera **Fertő** (alebo tiež **Neziderského jazera** či **Neusiedler See**) a hraníc s Rakúskom. Šoproň sa prezýva Baroková perla Maďarska a tiež "najvernejšie mesto", pretože sa po prvej svetovej vojne v referende rozhodla pre pripojenie k Maďarsku a nie k bohatšiemu susednému Rakúsku.** Množstvo historických pamiatok a rozsiahle susedné lesy **sú ideálnou kombináciou a robia z Šopronu tú najlepšiu možnú lokalitu pre pohodovú dovolenku. V jeho okolí sa navyše pestuje **červené aj biele víno**, ochutnávky vás teda neminú. ### Čo nevynechať pri návšteve Šopronu? - **Samotný stred mesta**, okolo ktorého vedie krásna okružná trieda - **Požiarnu vežu**, 60-metrovú zmes rôznych druhov architektúry, ktorej dala základ pôvodná rímska brána - Uličku **új utca**, ktorej sa predtým hovorilo **Židovská ulica**; nachádzajú sa v nej jedny z najväčších židovských gotických stavieb v Európe, a to **Stará a Nová synagóga** - **Námestie Fo tér**, kde sa pôvodne nachádzalo rímske Fórum - Ochutnávku **červených vín**, najmä odrôd **Kékfrankos a merlot**, ktoré sa vyznačujú tým, že sú kyslasté a plná trieslovín - Krásnu prírodu v **oblasti Fertő**, ktorá je od roku 2001 súčasťou **Svetového dedičstva UNESCO**.
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 5 tipov

Šoproň: Tipy na výlet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK