Objavte to NAJ z Chorvátska a získajte inšpiráciu na budúcu dovolenku na Jadrane!

Oblíbené 0

Zatiaľ nemáte žiadne obľúbené ponuky.

  • K ponukám sa môžete kedykoľvek vrátiť
  • Obľúbené ponuky na jednom mieste
  • Upozornenie na zmeny v ponukách

Ostrov Korčula: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Ostrov Korčula Najobľúbenejší výlet v lokalite

Malebný ostrov Korčula leží v Jadranskom mori neďaleko ostrova Hvar a polostrova Pelješac. Ostrov je súčasťou Strednej Dalmácie a rozlohou je šiesty najväčší na Jadrane. Od ostatných ostrovov v okolí sa Korčula na prvý pohľad líši veľmi bujnou vegetáciou a množstvom zalesnených plôch. To, že sa tu rastlinám naozaj darí, dokazuje to, že je ostrov vychýrený svojím vínom a olivovým olejom. V mestečku Čara nájdete priamo na námestí i prírodnú pamiatku - niekoľko sto rokov starý cyprus.

Centrom ostrova je prístavné mesto Korčula na severovýchodnom pobreží. Toto letovisko patrí k najcennejším mestským pamiatkovým rezerváciám v Chorvátsku. Staré jadro obohnané hradbami a strážnymi vežami leží na malom polostrove. Jeho úzke uličky sa splietajú do tvaru rybej kostry.

Krásne zátoky ostrova Korčula sú v spojení s nádhernou prírodou a bujnou vegetáciou doslova oázou pokoja a pohody. Na ostrove nájdete kamienkové, pieskovo-kamienkové aj piesočné pláže. Niektorí dávajú prednosť kúpaniu na prírodnom skalnatom pobreží. Na severnej strane Korčuly sú vetrom od mora hnané veľké vlny, predovšetkým v popoludňajších hodinách. Naproti tomu južná pokojná strana ponúkne mierne more a pobrežie s kamienkovými plážami. Piesočné pláže nájdete v Lumbarde.

Viac informácií

Mesto Orebič Najobľúbenejší výlet v lokalite

Chorvátske mestečko Orebič sa schováva pod horským masívom na polostrove Pelješac v južnej Dalmácii. Tento malebný prístav uprostred krásnej prírody láka aktívnych športovcov, ale aj milovníkov nerušenej relaxácie na pláži. Vykúpete sa tu v priezračnom mori, pozdĺž ktorého sa tiahne množstvo pieskových alebo kamenistých pláží. Samotári ocenia tiché zátoky, baviči zase blízkosť turistického zázemia v podobe reštaurácií a barov, kde ochutnáte vynikajúce regionálne víno a výbornú stredomorskú kuchyňu.

Orebič vám však ponúka viac než len oddych pri vode. V centre mestečka budete obdivovať starobylé vily dávnych kapitánov, nadýchate sa miestnej romantickej atmosféry a prezriete si pôsobivý kláštor Panny Márie Anjelskej zo 14. storočia. Núdza nebude ani o rôzne výletné ciele. Z prístavu vychádzajú lode na plavbu napríklad na neďalekú Korčulu, skvelé príležitosti vás čakajú aj v horách nad mestom.

Kam sa v Orebiči a jeho okolí pozrieť?

  • kláštor Panny Marie Anjelskej
  • ostrov Korčula
  • pláž Divna
  • vrch Sveti Ilija
  • Múzeum námorníctva
  • letovisko Trpanj
  • rybárska dedina Kučiště
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 2 tipov

Ostrov Korčula: Tipy na výlet