Ostrov Korčula

Malebný ostrov Korčula leží v Jadranskom mori neďaleko ostrova Hvar a polostrova Pelješac. Ostrov je súčasťou Strednej Dalmácie a rozlohou je šiesty najväčší na Jadrane. Od ostatných ostrovov v okolí sa Korčula na prvý pohľad líši veľmi bujnou vegetáciou a množstvom zalesnených plôch. To, že sa tu rastlinám naozaj darí, dokazuje to, že je ostrov vychýrený svojím vínom a olivovým olejom. V mestečku Čara nájdete priamo na námestí i prírodnú pamiatku - niekoľko sto rokov starý cyprus.

Centrom ostrova je prístavné mesto Korčula na severovýchodnom pobreží. Toto letovisko patrí k najcennejším mestským pamiatkovým rezerváciám v Chorvátsku. Staré jadro obohnané hradbami a strážnymi vežami leží na malom polostrove. Jeho úzke uličky sa splietajú do tvaru rybej kostry.

Krásne zátoky ostrova Korčula sú v spojení s nádhernou prírodou a bujnou vegetáciou doslova oázou pokoja a pohody. Na ostrove nájdete kamienkové, pieskovo-kamienkové aj piesočné pláže. Niektorí dávajú prednosť kúpaniu na prírodnom skalnatom pobreží. Na severnej strane Korčuly sú vetrom od mora hnané veľké vlny, predovšetkým v popoludňajších hodinách. Naproti tomu južná pokojná strana ponúkne mierne more a pobrežie s kamienkovými plážami. Piesočné pláže nájdete v Lumbarde.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Stredná Dalmácia, Ostrov Korčula

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet