Objavte to NAJ z Chorvátska a získajte inšpiráciu na budúcu dovolenku na Jadrane!

Oblíbené 0

Zatiaľ nemáte žiadne obľúbené ponuky.

 • K ponukám sa môžete kedykoľvek vrátiť
 • Obľúbené ponuky na jednom mieste
 • Upozornenie na zmeny v ponukách

Liberec: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Severočeské mesto Liberec je obklopené malebnými horami a nájdete v ňom mnoho atraktívnych turistických miest. Medzi hlavné lákadlá patrí novorenesančná radnica, hrazdené Valdštejnove domčeky alebo Krajská vedecká knižnica, ktorá získala ocenenie Stavba roka. Obľúbenými cieľmi sú ďalej najstaršia česká zoologická záhrada s priľahlým botanickým parkom, vedecko-zábavné centrum iQlandia alebo Centrum Babylon s aquaparkom, lunaparkom a najväčším zrkadlovým bludiskom v Európe. Pešo alebo najstaršou fungujúcou kabínovou lanovkou v Česku sa dostanete na vrchol hory Ještěd s ikonickou stavbou horského hotela, ktorá je symbolom celého mesta i kraja.

Liberec Najobľúbenejší výlet v lokalite

Liberec je mesto na severe Čiech siahajúce svojou históriou do 13. storočia. Mnoho ľudí si ho spojí iba s vysielačom Ještěd, mesto má ale svoje vlastné zaujímavosti. Za akýsi symbol obce môžeme považovať novorenesančnú radnicu, nájdeme tu ale aj krásne pamiatky baroka a klasicizmu.

Čo by ste nemali v Liberci minúť:

 • Centrum Babylon
 • ZOO Liberec
 • Botanickú záhradu
 • Nezabudnite ani na moderné vedecké centrum iQLANDII s planetária, DinoPark alebo Technické múzeum.

Za relaxáciou zamierte do aquaparku s wellness centrom, ktoré je zariadené v štýle antických kúpeľov. Aquapark je súčasťou centra Babylon.

Viac informácií

Lyžovanie v Jizerských horách Najobľúbenejší výlet v lokalite

Jizerské hory a celkovo Liberecko patrí medzi vyhľadávané lokality na lyžovanie a zimným dovolenkám v horách. A nie náhodou! Veľa lyžiarskych areálov pojme všetkých nadšených zjazdových lyžiarov i bežkárov. Ski areály sú to síce menšie ako vo veľkých strediskách Krkonôš, ale ponúkajú všetky potrebné služby v nadštandardnej kvalite a navyše lyžovanie bez front. Bežkári tu rozhodne nemôžu vynechať Jizerskú magistrálu.

Kam za lyžovačkou v Jizerských horách?

 • Ski areál Tanvaldský Špičák je najväčším lyžiarskym strediskom v Jizerských horách s 9 zjazdovkami v celkovej dĺžke až 8 km, kde si na svoje prídu deti, dospelí, začiatočníci i profíci. Nájdete tu tiež detské ihrisko či snowpark.
 • Ski areál Bedřichov sa tiež radí medzi pomerne rozľahlé strediská, kde nadšeným lyžiarom všetkých vekových kategórií ponúka 10 zjazdoviek v celkovej dĺžke 4,5 km a 7 vlekov, vrátane jedného pohyblivého pásu pre najmenších lyžiarov.
 • Ski Plavy sa zase môže chváliť 4 zjazdovkami, detským vlekom, snowparkom s prekážkami a v prípade potreby tiež umelým zasnežovaním.
 • Ski areál Zlatá Olešnice v okrese Jablonec nad Nisou ponúkne celkom 3 zjazdovky, 2 vleky, večerné lyžovanie a lyžiarsku či snowboardovú škôlku.
 • Ski areál Šachty vám ponúkne 10 zjazdoviek a k tomu 3 moderné lyžiarske vleky, 2 detské vleky a moderný zasnežovací systém pre 90% tratí.
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 13 tipov

Liberec: Tipy na výlet

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Osobne overené: Recenzia pobytu v Hoteli Obří Sud

Osobne overené: Recenzia pobytu v Hoteli Obří Sud

 • OSOBNE OVERENÉ
 • 23. 5. 2024

Vydajte sa s Lukášom, členom tímu Travelking, do Jizerských hôr. Konkrétne do Hotela Obří Sud, ktorý leží v obci Dlouhý Most neďaleko Liberca. Aká bola cesta, ubytovanie a strava? A aké výletné ciele by ste si nemali nechať ujsť? To všetko sa dozviete.