Harrachov: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Turistické stredisko Harrachov je známe hlavne vďaka športovému areálu s niekoľkými skokanskými mostíkmi, kde sa konali preteky svetového pohára v skokoch na lyžiach i majstrovstvá sveta. Má však oveľa viac čo ponúknuť. Nájdete tu najstaršiu českú skláreň Novosad, ktorej súčasťou je múzeum skla. Sklárov môžete pozorovať pri práci cez presklenú stenu miestneho minipivovaru. Zaujímavá je tiež expozícia baníckeho múzea s 1 km dlhou podzemnou štôlňou. Oddýchnuť si môžete v známych miestnych kúpeľoch.

Mumlavské vodopádyNajobľúbenejší výlet v lokalite

Mumlavský vodopád nájdete v blízkosti Harrachova. Ide o najmohutnejší krkonošský vodopád, ktorý sa s hukotom rúti po celej šírke koryta do hĺbky približne 10 metrov. Vodopády postupne vytvorili v žulovej skale obrie kotle, tzv.Čertove oká. Vodopády sú dobre prístupné pešo aj na bicykli. Občerstviť sa môžete v neďalekej Mumlavskej búde.

Viac informácií

Ski areál Harrachov - Čertova HoraNajobľúbenejší výlet v lokalite

Ski areál Harrachov - Čertova Hora nájdete v západnej časti Krkonôš. Ide o jedno z najnavštevovanejších lyžiarskych centier v Čechách. Na Čertovej hore sa môžu lyžiari tešiť na štyri zjazdovky s celkovou dĺžkou 6,5 km, sedačkové lanovky a perfektne upravený povrch. V blízkych areáloch Zákoutí a Amálka je priestor venovaný predovšetkým deťom, nájdete tu lyžiarsku školu aj nenáročný svah na večerné lyžovanie.

Viac informácií

Mapa tipov na výletcelkom17 tipov

Harrachov: Tipy na výlet

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet