Český Krumlov: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Český Krumlov vás doslova uchváti jedinečnou a magickou atmosférou. Nad romantickým mestom sa vypína impozantný zámok a hrad, ktoré sú spolu s historickým centrom súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. To ale zďaleka nie je všetko. Pri potulkách stredovekými uličkami môžete obdivovať nádherné meštianske domy s malebnými štítmi. Nájdete tu nespočetné množstvo kaviarní, stredovekých krčiem, galérií i múzeí. Ďalšími zaujímavosťami sú medvede v hradnom priekope z čias Rožmberkov, lapidárium, Plášťový most a prekrásna zámocká záhrada s unikátnym prírodným divadlom s otáčavým hľadiskom. Banský vláčik vás zvezie do hĺbky 70 m, kde si prezriete miestnu technickú raritu - grafitovú baňu.

Český Krumlov (UNESCO) Najobľúbenejší výlet v lokalite

Český Krumlov je perla Južných Čiech a právom tiež jedno z najnavštevovanejších miest u nás. Romantické mestečko s bohatou históriou a impozantným zámkom sa nachádza na rieke Vltave, ktorá dodáva celému miestu skutočne rozprávkovú atmosféru. V centre aj na nábreží na vás čakajú historické budovy, výborné reštaurácie, dobové obchodíky a predovšetkým veľa kultúrneho vyžitia. Celá oblasť, ktorá je nazývaná "Bránou Šumavy" je od roku 1992 zapísaná na zoznam UNESCO.

Čo nevynechať pri návšteve Českého Krumlova?

 • Štátny hrad a zámok Český Krumlov
 • Zámockú záhradu s otáčavým hľadiskom
 • Zámockú veža
 • Navštívte tiež Múzeum voskových figurín, 3D múzeum, Egon Schiele Art Centrum, Kostol sv. Víta alebo miestny pivovar.

Medzi najvýznamnejšie kultúrne podujatia patrí Medzinárodný hudobný festival Český Krumlov alebo Festival barokových umení.

Viac informácií

Zámok Český Krumlov Najobľúbenejší výlet v lokalite

Dominantou mesta je Štátny hrad a zámok Český Krumlov, ktorý je po Pražskom hrade druhý najrozsiahlejší zámocký areál v Česku. Celý areál hradu a zámku je priechodný a samotná prechádzka jednotlivými nádvoriami je nevšedným romantickým zážitkom. Verejnosti je otvorený od apríla do októbra a vybrať si môžete z dvoch prehliadkových okruhov - Renesančné a barokové apartmány a Zámocké barokové divadlo. Samotné barokové divadlo je jednou z najlepšie zachovaných divadelných scén z 18. storočia v Európe.

Najvyšším prístupným miestom je vyhliadková ochodza zámockej veže vo výške 35 metrov, odkiaľ budete mať prekrásny výhľad na mesto i okolitú prírodu. V areáli zámku môžete stretnúť aj medvede. S ich chovom začali už páni z Rožmberka pred 400 rokmi.

Otváracia doba:

 • 17.5. - 31.5. a 1.9. - 31.10. denne od 9:00 do 17:00 hodín
 • 1.6. - 31.8. denne od 9:00 do 18:00 hodín
 • 1.11. - 22.12. denne (mimo pondelka) od 9:00 do 16:00 hodín

Vstupné:

 • Základný okruh I.: 210 Kč/dospelí, 170 Kč/študenti a seniori, 110 Kč/deti
 • Základný okruh II.: 180 Kč/dospelí, 140 Kč/študenti a seniori, 90 Kč/deti
 • Zámocké barokové divadlo: 250 Kč/dospelí, 200 Kč/študenti a seniori, 130 Kč/deti
 • Hradné múzeum a zámocká veža: 150 Kč/dospelí, 120 Kč/študenti a seniori, 80 Kč/deti
 • Koniareň a sedláreň: 50 Kč/dospelí, deti, študenti a seniori
 • Zámocká záhrada: voľne prístupná zadarmo
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 7 tipov

Český Krumlov: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Osobne overené: Recenzia luxusného pobytu v Hoteli Grand ****

Osobne overené: Recenzia luxusného pobytu v Hoteli Grand ****

 • OSOBNE OVERENÉ
 • 16. 1. 2024

Vydajte sa spolu s Anetou, členkou nášho Travelking tímu, do Českého Krumlova. Konkrétne do Hotela Grand ****. Aká bola cesta, ubytovanie, wellness a strava? A aké výletné ciele by ste si nemali nechať ujsť? To všetko sa dozviete.

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet