Český Krumlov: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Český Krumlov (UNESCO) Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Český Krumlov je perla Južných Čiech a právom tiež jedno z najnavštevovanejších miest u nás. Romantické mestečko s bohatou históriou a impozantným zámkom sa nachádza na rieke Vltave, ktorá dodáva celému miestu skutočne rozprávkovú atmosféru. V centre aj na nábreží na vás čakajú **historické budovy, výborné reštaurácie, dobové obchodíky a predovšetkým veľa kultúrneho vyžitia.** Celá oblasť, ktorá je nazývaná **"Bránou Šumavy"** je od roku 1992 zapísaná na zoznam UNESCO. **Čo nevynechať pri návšteve Českého Krumlova?** - Štátny hrad a zámok Český Krumlov - Zámockú záhradu s otáčavým hľadiskom - Zámockú veža - Navštívte tiež **Múzeum voskových figurín, 3D múzeum, Egon Schiele Art Centrum, Kostol sv. Víta alebo miestny pivovar**. Medzi najvýznamnejšie kultúrne podujatia patrí Medzinárodný hudobný festival Český Krumlov alebo Festival barokových umení.
Viac informácií

Zámok Český Krumlov Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Dominantou mesta je [Zámok Český Krumlov](https://www.zamek-ceskykrumlov.eu/cs) , ktorý je po Pražskom hrade druhý najrozsiahlejší zámocký areál v Čechách. Celý areál hradu a zámku je priechodný a samotná prechádzka jednotlivými nádvoriami je nevšedným romantickým zážitkom. Verejnosti je otvorený od apríla do októbra a vybrať si môžete z dvoch prehliadkových okruhov - Renesančné a barokové apartmány a Zámocké barokové divadlo. Samotné barokové divadlo je jednou z najlepšie zachovaných divadelných scén z 18. storočia v Európe. Najvyšším prístupným miestom je vyhliadková ochodza zámockej veže vo výške 35 metrov odkiaľ budete mať prekrásny výhľad na mesto aj okolitú prírodu. V areáli zámku môžete stretnúť aj medvede. S ich chovom začali už páni z Rožmberka pred 400 rokmi.
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 5 tipov

Český Krumlov: Tipy na výlet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK