Zámeček Petrovice ****

Zámeček Petrovice ****

Prstná 1, Petrovice u Karviné
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
Zámeček Petrovice a.s. IČ: 06196586


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 15:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
za 500 Kč/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Fitness
Konferenčná miestnosť
Minibar
Fén
Wellness

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
1 km
Zastávka
1,4 km

O ubytovaní

Či už hľadáte odpočinok v krásnej oáze pokoja alebo moderné a elegantné ubytovanie v historickej budove, pobyt na Zámečku Petrovice **** je pre vás tým pravým. Zámoček je obklopený nádherným parkom s vysokými stromami a stálou expozíciou sôch Blanky Matragi a Alexandry Koláčkovej. V okolí na vás navyše čaká množstvo krásnych výletných cieľov, či už vyrazíte do prírody alebo za kultúrou.

Na bicykli si prejdite Železný cyklochodník, ktorý sa tiahne pozdĺž česko-poľskej hranice a zavedie vás do miest Karviná, Petrovice pri Karvinej, Godów, Jastrzębie-Zdrój a Zebrzydowice. Blízkosť hraníc láka aj k návšteve poľskej časti Těšína (21,9 km), kde na vás čaká legendárna Studňa troch bratov, Zámocký vrch, Těšínske Benátky, Těšínske trhovisko a ďalšie historické pamiatky. Milovníci histórie by mali vyraziť aj na zámok Pszczyna (37,4 km) s rozsiahlou múzejnou expozíciou.

S deťmi môžete vyraziť do westernového mestečka Twinpigs v Žoroch (32,2 km) alebo do DinoParku v Ostrave (13,1 km). Veľa zábavy pre malých i veľkých zaistí aj areál Dolná oblasť Vítkovice (31,5 km) s mnohými atrakciami alebo aquapark Vodný svet Ostrava (25 km). A keď už do moravskoslezskej metropoly vyrazíte, nezabudnite sa pozrieť aj do obľúbenej zoologickej záhrady (25,1 km), Galérie výtvarného umenia (35,1 km) alebo Divadla Antonína Dvořáka (32,1 km).

Kde budete spať?

Zámoček ponúka ubytovanie v 11 luxusne vybavených a elegantných izbách s predsieňou. Vo všetkých vám bude k dispozícii televízor, rádio, minibar, chladnička, trezor a WiFi pripojenie, v letných mesiacoch vás poteší aj klimatizácia. Nechýba samostatné sociálne zariadenie s fénom.

Na čom si pochutnáte?

O vaše kulinárske zážitky sa postará reštaurácia svetových kvalít. Šéfkuchár svoje skúsenosti získaval pod vedením rešpektovaného Gordona Ramseyho a s radosťou vám svoje kulinárske umenie predvedie. Zameriava sa na precíznu prípravu českej kuchyne v modernom poňatí a pri varení používa výhradne čerstvé potraviny v kombinácii s receptúrami našich babičiek. K tomu pridáva efektívnu prácu so surovinami a snahu o vytvorenie čo najmenšieho množstva odpadu – gastronomický zážitok je na svete!

V letnej sezóne si môžete nechať zabaliť dobroty zámockej kuchyne do piknikového koša a užiť si obed v zámockom parku, pod holým nebom. V ponuke je verzia s alkoholickými aj nealkoholickými nápojmi. Nezabudnite navštíviť aj miestnu vinotéku s ponukou vín z moravských viníc aj vybranými ročníkmi od svetových vinárov.

Kde budete relaxovať?

Dizajnovo prepracované wellness v Zámečku Petrovice **** ponúka ďaleko viac, než len estetický zážitok. Ponorte sa do jedného z príznačne pomenovaných kúpeľov a zažite na vlastnej koži, ako vyzerá karibská búrka či ľadová triešť, alebo dajte prednosť rovnako pôsobivým a ozdravným saunám. Čaká na vás fínska sauna - Polárna žiara, soľná sauna - Himalájske snenie aj sunario - Slnečný svit. Po výdatnom odpočinku vo wellness si doprajte posledný relax v bohatej oddychovej zóne alebo zamierte do wellness baru, kde vás pohostia lahodnou kávou, dezertom alebo čerstvou šťavou z ovocia a zeleniny.

Cestujete s deťmi?

Deti potešia krásne detské ihrisko, kde sa skvele vyhrajú na čerstvom vzduchu.

Niečo naviac

Na svoje si v hoteli prídu aj hráči bowlingu, šípok či mini futbalu.

Overené Travelkingom

“Ubytovaní sme boli vo vzdialenejšej budove Ville Larisch, v modernej izbe s krásnou kúpeľňou. Prišli sme ale hlavne kvôli wellness centru, ktoré prekonalo naše očakávania a naozaj nás nadchlo. Skvelý bol aj wellness bar, kam sme sa chodili osviežiť. Bufetové raňajky boli dostačujúce, každý si mohol vybrať podľa chuti. Ráno sa dalo posedieť aj na terase, čo sa nám veľmi páčilo. Pobyt hodnotíme na jednotku.”

Aneta Vybíralová - Zákaznícka podpora
Osobne overené v: Októbri 2021