Rybník Svěcený a Rybářská Bašta

Rybník Svěcený a Rybářská Bašta

Předbořice 36, Černíny
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
ROŽMBERK - rybářská obchodní společnost s.r.o IČ: 26147661


+420 732 419 169

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 100 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od jazera
10 m
Zastávka
1 km
Zjazdovka
30 km

O ubytovaní

Rybárska Bašta sa nachádza priamo na brehu Svěceného rybníka v malebnej obci Predbořice neďaleko Kutnej Hory. Okrem skvelých podmienok na rybárčenie tu na vás čaká príjemná rodinná atmosféra aj pestré možnosti výletov.

Krajinou Hornosázavskej pahorkatiny vás prevedú početné turistické trasy. Urobte si výlet napríklad k zrúcanine hradu Sion (6 km), k zrúcanine hradu Chlum (20 km) alebo k pevnosti Malešov (9,2 km). Krásne výhľady ponúka rozhľadňa Bohdanka (11 km), rozhľadňa Vysoká (17 km) alebo Otakarova veža v Čáslavi (19 km).

Skvelým výletným cieľom je mesto Kutná Hora (11,5 km), ktorého dominantou je pamiatka UNESCO a klenot neskorej gotiky - Chrám sv. Barbory. V tesnej blízkosti chrámu sa nachádza kaplnka Božieho tela s kostnicou alebo jezuitská kolej, v ktorej sídli Galéria Stredočeského kraja. Ďalším zaujímavým miestom je Hrádek, kde sídli České múzeum striebra a stredoveká baňa, ktorý môžete navštíviť počas exkurzie. Za videnie stojí aj barokový kostol sv. Jana Nepomuckého**, ktorý prešiel v rokoch 1997 – 2000 nákladnou rekonštrukciou.

(Nielen) rodinám s deťmi odporúčame navštíviť Zruč nad Sázavou (18 km), ktoré dominuje romantický novogotický zámok, ktorého súčasťou je okrem klasických prehliadkových okruhov aj expozícia múzea bábik alebo výstava Od verpánku k Baťovi venovaná tradícii výroby obuvi a obuvníckych strojov. V Kolowratskej veži si prezriete zbierky historických zbraní a deti spoľahlivo zabaví guličkový areál.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v jednoducho zariadenej dvojlôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou. Súčasťou vybavenia je televízia, WiFi pripojenie, chladnička, mikrovlnná rúra a rýchlovarná kanvica.

Na čom si pochutnáte?

V modernej reštaurácii s priestrannou terasou a výhľadom na rybník si pochutnáte na lahodnej polopenzii, ktorá sa skladá zo servírovaných raňajok a večerí. Pokiaľ by vás náhodou prepadol hlad aj počas dňa, je možné objednávať špeciality zo stáleho jedálneho lístka.

Cestujete s deťmi?

Malí hostia sa zabavia na veľkom vonkajšom ihrisku so šmykľavkou, pieskoviskom, preliezkami, hojdačkami a ďalšími atrakciami, ktoré stoja za preskúmanie.

Niečo naviac

Na rybníku Svěcený bolo vybudovaných 17 mól s rybárskymi zrubmi, kde je po predchádzajúcej dohode možné loviť ryby.