Penzion Pod Radnicí

Penzion Pod Radnicí

Radniční 26, Český Krumlov
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
Pelikan Hotels & Restaurants s.r.o. IČ: 06413641


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
za 250 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie za 280 Kč/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
100 m
Zastávka
0,8 km
Bežkovanie
11,3 km

O ubytovaní

Penzión Pod Radnicí sa nachádza priamo v historickom jadre malebného Českého Krumlova. Počas pobytu to teda budete mať blízko k svetoznámym pamätihodnostiam, ktoré toto nádherné juhočeské mesto ponúka, a vďaka ktorým je pamiatkou UNESCO.

Vďaka umiestneniu v najstaršej časti mesta si budete rozprávkovú atmosféru Českého Krumlova vychutnávať aj v bezprostrednom okolí hotela. Nádherné námestie Svornosti lemované stredovekými meštianskymi domami je od penziónu vzdialené len 40 m. Ak sa po pešej zóne vyberiete opačným smerom, cez Lazebnický most (70 m) sa dostanete k areálu hradu a zámku Český Krumlov (120 m). Prekrásny výhľad na mesto a jeho okolie budete mať zo zámockej veže, ktorá je dominantou aj symbolom Českého Krumlova. Oplatí sa vidieť aj letohrádok Bellarie (1 km) a otáčavé hľadisko, kde prebiehajú divadelné predstavenia v unikátnom prostredí zámockej záhrady. Pobyt si môžete spestriť aj návštevou krumlovských múzeí, ako je napríklad múzeum tortúry (50 m), múzeum voskových figurín (160 m), múzeum vltavínov (70 m) alebo múzeum historických motocyklov (100 m). Netradičným zážitkom je aj prehliadka grafitovej bane v hĺbke 70 m pod povrchom mesta, ktorá poskytuje ukážku ťažby a zvezenie banským vláčikom.

Zaujímavé výletné ciele však nájdete aj v okolí. Z centra mesta si môžete spraviť peší výlet ku Ptačiemu hrádku (2,2 km) alebo na Krížovú horu (1,7 km), kde sa pokocháte parádnymi výhľadmi. Ďaleko to nie je ani k obľúbenej vodnej nádrži Lipno (25 km), ktorá poskytuje veľa možností vyžitia počas celého roka. V lete ide o skvelé miesto na kúpanie, v zime si zas na okolitých kopcoch zalyžujete, a to v Ski parku Frymburk (30 km) alebo Ski areáli Lipno (32 km). Na nádrž a jej okolie sa môžete pozrieť aj z Chodníka v korunách stromov Lipno (50 km) alebo si urobiť výlet na hrad Vítkův kámen (33 km).

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v dvojlôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou. K vybaveniu izby patrí televízor, WiFi pripojenie a set na prípravu kávy a čaju. Do izby je možné umiestniť jednu prístelku. K dispozícii je tiež priestranná trojlôžková izba s vlastným kuchynským kútom a posedením alebo luxusný apartmán.

Na čom si pochutnáte?

Súčasťou penziónu je reštaurácia ladená do dobového štýlu, kde sa každý deň pobytu posilníte pri bufetových raňajkách. Následne je možné objednávať si jedlá zo stáleho jedálneho lístka. K dispozícii je tiež menší bar a zastrešená, ale aj vonkajšia terasa.