Peklo Čertovina - Hotel Kocourkov

Peklo Čertovina - Hotel Kocourkov

Medkovy kopce 35, Hlinsko v Čechách
Česká republika

+420 468 005 005

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 650 Kč/noc - len po predchádzajúcej dohode
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vírivka
Reštaurácia
Detské ihrisko
Minibar
Fén
Vnútorný bazén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
4 km
Zastávka
1 km
Zjazdovka
6,4 km
Bežkovanie
5 km

O ubytovaní

Peklo Čertovina je unikátna stavba siahajúca až 12 m pod zem. V útrobách labyrintu sa nachádza reštaurácia, vináreň, minipivovar a množstvo čertovských miest, kde sa môžete zúčastniť hraného programu. Súčasťou komplexu je tiež hneď niekoľko možností ubytovania - Hotel Kocourkov, Luciferovo doupě, Chaloupky, Penzión u Jidáše, karavany a stanové mestečko.

Na dokonalé preskúmanie všetkých pekelných komnát môžete využiť hodinovú prehliadku so zábavným programom (nutná predchádzajúca rezervácia). Počas prehliadky vás bude sprevádzať celá banda čertov a môžete zažiť jedno z 3 malých predstavení – Vrátnik čert Vytřas sprevádza, Lucifer sa žení či Lucifer sa rozvádza. Dospelých určite zaujme aj doplnkový program (40 minút), organizovaný v čase letných prázdnin a cez víkendy - prehliadka botanickej záhrady a Pekelnej pražiarne, kde sa vyrába Čertokáva voňajúca po orieškoch a čokoláde, zakončená posedením v útulnej kaviarni.

A pokiaľ sa na chvíľu odtrhnete z pekelného vystrájania, urobte si výlet po okolí. Deti určite nadchne návšteva Rozprávkovej dedinky Podlesíčko (23,4 km), odvážlivci si môžu urobiť aj menšiu zachádzku k strašidelnému zámku Draxmoor (52,7 km) s 3D kinom, strašidelným výťahom a rôznymi rozprávkovými a hororovými bytosťami v nadľudskej veľkosti. Alebo si urobte len príjemnú pešiu prechádzku, napríklad k prírodnej pamiatke Ratajské rybníky (3,8 km), kde uvidíte mnoho ohrozených druhov rastlín a zvierat.

Kde budete spať?

Ubytujete sa v jednom z moderných apartmánov Penziónu U Jidáše alebo v jednej štýlovej izbe Hotela Kocourkov. Apartmány U Jidáše zaujmú vzdušným, moderným interiérom a nadštandardným vybavením. V každom apartmáne nájdete vlastnú kúpeľňu s fénom na vlasy, WC, klimatizáciu, televíziu a minibar.

  • Apartmán U Bromildy ponúkne plne vybavenú kuchyňu so spotrebičmi, jedálenský stôl so stoličkami, rozkladaciu pohovku, útulnú spálňu s krbom a priestrannú vonkajšiu terasu. V kúpeľni nájdete sprchovací kút aj vaňu.

  • Apartmán U Kruciána sa skladá z 2 samostatných spální a zaistí tak dostatok súkromia. V každej spálni je okrem manželskej postele aj malé posedenie a apartmán má aj vlastný balkón. V kúpeľni je sprchovací kút.

  • Apartmán U Vytřase je moderný mezonet so štýlovým podkrovným spaním a strešným oknom s krásnym výhľadom. Súčasťou je aj spoločenská miestnosť a vlastný balkón. Kúpeľňa je vybavená sprchovacím kútom.

Izby a apartmány v Hoteli Kocourkov sú naozaj jedinečné – každý má vlastnú tému, ktorej sa perfektne drží. O dokonale spracovanie sa postarali umeleckí stolári a maliari. Bez ohľadu na tému izby ale budete mať vždy k dispozícii klimatizáciu, vlastnú kúpeľňu s fénom, chladničku, minibar, kávovar, 2 televízie a balkón s posedením a televíziou.

  • Izba U Myslivce je vybavená manželskou posteľou, spacím poschodím s 2 lôžkami a rozkladacou pohovkou. Vďaka drevenej výzdobe a ručne maľovaným stenám sa tu budete cítiť ako v kúzelnom lese.

  • Izba Na Statku nadchne predovšetkým milovníkov vidieka, chovateľov a hospodárov – počas pobytu vám budú robiť spoločnosť krásne maľby hospodárskych zvierat. Rustikálne vybavená izba disponuje spacím poschodím s 2 lôžkami, manželskou posteľou a rozkladacou pohovkou.

  • Izba Na nádraží bude ideálnou voľbou pre fanúšikov mašín a parných lokomotív. Vyspať sa tu môžete na poschodí s 2 lôžkami, štylizovanom do podoby železničného vagónu. Pod ním nájdete manželskú posteľ a nechýba ani rozkladacia pohovka.

  • Izba Western vás prenesie na Divoký západ. Batožinu si uložíte v dostavníku a môžete sa oddávať odpočinku a pohode vo vašom súkromnom salóne, ktorý zahŕňa spacie poschodie pre 2 osoby a manželskú posteľ. Samozrejmosťou je aj rozkladacia pohovka.

Na čom si pochutnáte?

Ani najväčší hriešnik nebude trpieť hladom – v netradičnej pekelnej reštaurácii vám pripravia originálne špeciality z tých najkvalitnejších surovín. Každý piatok sa navyše môžete zúčastniť Večeru obžerstva s hodinovým programom, rautom, tombolou, hudbou a čertovskými súťažami.

Kde budete relaxovať?

Počas letných mesiacov si s deťmi užijete veľa zábavy vo vyhrievanom vonkajšom bazéne.

Cestujete s deťmi?

Súčasťou areálu je detské ihrisko Čertoland so skákacím hradom, kolotočom, šmykľavkami a lanovou pyramídou a vnútorná herňa so skákacím hradom, stolom na stolný tenis, biliardom a ďalším vybavením. Vstup na detské ihrisko a do herne je za poplatok.

O zábavu sa postará aj každodenné premietanie rozprávky Čertoviny a lesný Náučný chodník do pekla, ten s deťmi prejdete za 20-30 minút. V lete sa po lesíku môžete prejsť konibusom v sprievode čertíka. A nezabudnite navštíviť čarodejnicu Bromildu, ktorá býva v rozprávkovej chyžke pred Peklom.