Hotel Maltézský Kříž ***

Hotel Maltézský Kříž ***

Stará Louka 334/50, Karlovy Vary
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
P.L.E. BONZA s.r.o. IČ: 09005943


+420 723 782 383

info@travelking.sk

Check In
14:00 - 21:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
za 250 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie za 250 Kč/noc - parkovisko Galéria, nutné dohovoriť vopred

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň
Minibar

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,6 km
Vzdialenosť od kúpeľov
2 km
Zastávka
0,2 km

O ubytovaní

Hotel Maltézský Kříž ***, krásny štvorposchodový hotelík so svetlo žltou fasádou a zelenými žalúziovými okenicami, nájdete priamo v centre Karlových Varov. Na dosah tak budete mať liečebné pramene, kolonády a ďalšie lákadlá tohto kúpeľného mesta. K Vřídlu a Vřídelnej kolonáde sa pešo prejdete od hotela len 300 m, k Tržnej a Zámockej kolonáde potom 700 m.

Umiestnenie v centre je ideálne aj pokiaľ chcete vyraziť na prechádzku po pamiatkach. Len 500 m od hotela nájdete pravoslávny kostol sv. Petra a Pavla s nádhernými zlatými kopulami, ktorý je chránenou kultúrnou pamiatkou. Jeden z hlavných symbolov mesta, Vyhliadka Jelení Skok sa potom nachádza od hotela len 300 m. A ak sa nemôžete na Karlove Vary z vrchu vynadívať, môžete odtiaľto pokračovať lanovkou na rozhľadňu Diana.

Určite si nenechajte ujsť ani návštevu Múzea Jana Bechera (2,1 km), kde môžete poznávaciu návštevu spojiť aj s ochutnávkou. Originálnym zážitkom je aj prehliadka sklárne Moser (4,9 km), tu môžete nahliadnuť do sklárskej hute alebo si aj vyskúšať rytie do skla, dekorovanie zlatom a ďalšie činnosti. Súčasťou je aj múzeum, ktoré mapuje 160-ročnú históriu sklárne. S deťmi potom môžete vyraziť do motýlieho domu Papilonia (2,1 km), kde vás očarí desiatky farebných motýľov a čakajú vás zaujímavé náučné expozície.

Kde budete spať?

Čaká vás teda kúzelný pobyt v jednej z 12 útulných izieb v barokovom kúpeľnom dome z roku 1706. Všetky príjemne svetlé a vzdušné izby sú vybavené WiFi, LCD televíziou, minibarom, pracovným stolom a trezorom aj telefónom s priamou linkou.

Izba Deluxe meria 33 m² a okrem pohodlnej manželskej postele umožňuje až 2 prístelky. Priestor s lôžkom je od zvyšku izby oddelený elegantným závesom. Súčasťou je vlastná kúpeľňa s vaňou, z celej izby budete mať výhľad priamo na kolonádu.

Dvojlôžkový Apartmán s výhľadom na kolonádu meria 32 m² a má oddelenú spálňu a obývací priestor. V spálni nájdete manželskú posteľ, v druhej izbe je možnosť 1 prístelky. Kúpeľňa apartmánu je vybavená sprchovacím kútom.

Na čom si pochutnáte?

Ráno pre vás budú pripravené raňajky formou bufetu priamo v hoteli. Tešiť sa môžete na čerstvé pečivo, výber syrov a údenín aj sladké jedlá, ovocie či zeleninu.

Tipy na výlet

Karlove Vary
Karlove Vary
Vřídlo a Vřídelní kolonáda
Vřídlo a Vřídelní kolonáda
Bazénové centrum v Karlových Varoch
Bazénové centrum v Karlových Varoch