Lázeňský dům Palacký

Lázeňský dům Palacký

Plzeňská 59, Konstantinovy Lázně
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
Léčebné lázně Konstantinovy lázně a.s. IČ: 29090300


+420 374 615 512

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie za 50 Kč/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
100 m
Vzdialenosť od kúpeľov
0,2 km
Zastávka
0,7 km
Zjazdovka
30 km

O ubytovaní

Kúpeľné domy Mánes, Palacký a Purkyne sa nachádzajú v centre pokojného kúpeľného mestečka Konstantinovy Lázně, vzdialeného cca 30 km od Mariánskych Lázní a 40 km od Plzne. Hlavným lákadlom sú samozrejme miestne kúpele. Najstarší kúpeľný pavilón, Staré lázně, tu vyrástol už koncom 18. storočia. V súčasnosti tu nájdete krásny lesopark (1,2 km) a obrie moderné wellness centrum (450 m).

Pokiaľ sa na chvíľu odtrhnete od relaxácie v kúpeľoch, môžete si naplno užiť ďalší benefit tejto lokality – zaujímavé náučné chodníky. Prejdite sa napríklad náučným chodníkom ku Studánke lásky (7,5 km), na Hradišťský vrch (5,5 km), Ovčí vrch (10 km) alebo do obce Šipín (7 km). Po ceste uvidíte kúzelné vyhliadky, zatopený lom alebo napríklad romantickú zrúcaninu hradu Gutštejn. V lete sa potom môžete osviežiť na vonkajšom kúpalisku (1,2 km) alebo v neďalekom lome Hradišťský vrch.

Na dlhší výlet si zájdite do Mariánskych Lázní (28 km) so slávnou Spievajúcou fontánou a prekrásnymi kolonádami, alebo do Plzne (40 km), kde si prejdete Pivovar Plzeňského Prazdroja a Pivovarské múzeum, preskúmate tajomné mestské podzemie, pobavíte sa v zoologickej a botanickej záhrade, v DinoParku alebo v Techmania Science Centre.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v jednom z troch dobových kúpeľných domov. Všetky izby sú zhodne vybavené, s interiérom ladeným do historického štýlu. K dispozícii vám okrem miesta na spanie bude aj pracovný stôl, televízia, telefón, WiFi pripojenie a chladnička. V kúpeľni, ktorá je súčasťou izby, nájdete fén, toaletné potreby aj uteráky.

Na čom si pochutnáte?

Špeciality českej aj zahraničnej kuchyne vám naservírujú v blízkom kúpeľnom Hoteli Jirásek *** alebo Prusík ***. K obom hotelom dôjdete cez park s liečivým minerálnym prameňom za niekoľko minút.

Kde budete relaxovať?

Možností kúpania budete mať skutočne veľa. K dispozícii vám bude menší hotelový bazén a otestovať môžete aj solnú jaskyňu a masážnu vaňu v neďalekom Hoteli Prusík *** (600 m). Zlatým klincom potom bude relaxácia vo Wellness centre Konstantin o rozlohe 800 m², vzdialenom len 450 m od hotela. V dvojposchodovej budove nájdete:

  • Vyhrievaný bazén, vírivky a Kneippove chodníčky
  • Saunový svet s bio saunou, fínskou saunou a parným kúpeľom
  • Odpočinkovú zónu a bar s občerstvením
  • Star Trac fitness centrum
  • Bohatú ponuku masáží a procedúr

Niečo naviac

V areáli kúpeľov sa odohráva tiež zaujímavý kultúrny program, vrátane odborných prednášok a tanečných večerov so živou hudbou.