Nechajte na seba dýchnuť históriu a krásu Českého Krumlova. S ubytovaním v Hoteli Peregrin *** priamo v historickom jadre mesta to budete mať všade kúsok, navyše si môžete vybrať ubytovanie v izbe Standard či Deluxe (za príplatok). Tešte sa aj na chutné raňajky, fľašu Prosecca, misu ovocia a romantickú výzdobu izby.

O ubytovaní

Hotel Peregrin *** sa nachádza priamo v srdci Českého Krumlova v citlivo zrekonštruovanej budove, ktorej história siaha až do 15. storočia. Všetky krásy tohto mesta, ktorého centrum bolo vyhlásené za pamiatku UNESCO, tak budete mať v dochádzkové vzdialenosti.

Doslova pár krokov od hotela leží malebné námestie Svornosti (70 m) s renesančnou radnicou a barokovou fontánou s morovým stĺpom. Stačí prejsť Lazebnický most (180 m) a dostanete sa k ikonickej zámockej veži (250 m), z ktorej je krásny panoramatický výhľad na celé mesto a jeho okolie. Veža je dominantou hradu a zámku Český Krumlov, ktorých interiéry si môžete pozrieť na zaujímavých prehliadkach. Naproti zámku potom môžete navštíviť komplex troch kláštorov (540 m). Za videnie stojí aj letohrádok Bellarie (1 km). Pred letohrádkom je umiestnené otáčavé hľadisko, na ktorom v sezóne prebiehajú v jedinečnom prostredí zámockej záhrady divadelné predstavenia. Odporúčame tiež exkurziu do grafitovej bane (1,8 km) s ukážkou banskej ťažby a zvezením banským vláčikom.

Milovníkov prírody zavedú turistické trasy na Vtáčí hrádok (2 km) alebo na rozhľadňu Kleť (7 km). Ďaleko to nie je ani k vodnej nádrži Lipno (30 km), ktorá ponúka dokonalé zázemie pre letné kúpanie aj pestré možnosti športového vyžitia v akomkoľvek ročnom období. Neďaleko nádrže sa nachádza Chodník v korunách stromov, Skiareál Lipno a bobová dráha.

Kde budete spať?

Každá izba je úplne originálna a vytvorená do najmenšieho detailu. Počas pobytu budete ubytovaní v dvojlôžkovej izbe s luxusnými tapetami, dizajnovými svietidlami a pohodlnou posteľou s kvalitnými matracmi. Vo vlastnej moderne vybavenej kúpeľni nájdete fén, kozmetické potreby a dostatok mäkkých uterákov.

Izby typu Deluxe sú navyše vybavené minibarom a setom na prípravu čaju a kávy. Samozrejmosťou je WiFi pripojenie na každej izbe aj v ďalších priestoroch hotela.

Na čom si pochutnáte?

Každý deň vašej juhočeskej dovolenky zahájite raňajkami vo forme bufetu. Pre hostí ubytovaných v izbách Deluxe je možné dohodnúť raňajky servírované do izby s pohárom prosecca.

Niečo naviac

K hotelu patrí kľudná záhradka s krásnym výhľadom na mesto. Môžete si tu vychutnať raňajky či pohár vína, prípadne len tak relaxovať.

Hotel Peregrin ***

Hotel Peregrin ***

Masná 139 , Český Krumlov
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
Pereinvest s.r.o. IČ: 24191302


+420380743834

info@hotelperegrin.cz

Check In
14:00 - 18:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
za 300 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Hotel nemá parkovisko, nutné parkovať na mestskom (spoplatnené)

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Možnosť procedúr
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
100 m
Vzdialenosť od jazera
20 km
Zastávka
0,5 km
Zjazdovka
24 km
Bežkovanie
24 km

Tipy na výlet

Český Krumlov (UNESCO)

Český Krumlov (UNESCO) Tip na výlet

Český Krumlov je perla Južných Čiech a právom tiež jedno z najnavštevovanejších miest u nás. Romantické mestečko s bohatou históriou a impozantným zámkom sa nachádza na rieke Vltave, ktorá dodáva celému miestu skutočne rozprávkovú atmosféru. V centre aj na nábreží na vás čakajú historické budovy, výborné reštaurácie, dobové obchodíky a predovšetkým veľa kultúrneho vyžitia. Celá oblasť, ktorá je nazývaná "Bránou Šumavy" je od roku 1992 zapísaná na zoznam UNESCO.

Čo nevynechať pri návšteve Českého Krumlova?

  • Štátny hrad a zámok Český Krumlov
  • Zámockú záhradu s otáčavým hľadiskom
  • Zámockú veža
  • Navštívte tiež Múzeum voskových figurín, 3D múzeum, Egon Schiele Art Centrum, Kostol sv. Víta alebo miestny pivovar.

Medzi najvýznamnejšie kultúrne podujatia patrí Medzinárodný hudobný festival Český Krumlov alebo Festival barokových umení.

Viac informácií
Zámok Český Krumlov
Zámok Český Krumlov
Otáčavé hľadisko Český Krumlov
Otáčavé hľadisko Český Krumlov
Aquaworld Lipno
Aquaworld Lipno