Spoznajte Kutnú Horu so všetkými jej krásami a ubytujte sa v hoteli Vila U Varhanáře *** v samom jej centre. V blízkosti budete mať hneď niekoľko UNESCO pamiatok, ktoré rozhodne stoja za návštevu Strava je zaistená formou polpenzie s bohatým raňajkovým bufetom a na privítanoe dostanete fľašu vína.

O ubytovaní

Vila U Varhanáře ***, pôvodne secesná vila rodu hudobníkov hrajúcich na organ, sa môže pýšiť výnimočne dobrou polohou. Chrám sv. Barbory, jedna z najvýznamnejších kutnohorských pamiatok zapísanej na zozname UNESCO, je nielen v pešej vzdialenosti (330 m), ale aj krásne viditeľná priamo z izbových okien. Pri ďalších významných miestach ste z Vily taktiež za pár chvíľ, napr. Kostol sv. Jana Nepomuckého (350 m), Dačického dom (380 m) alebo Kostol sv. Jakuba (650 m).

Kde budete spať?

Vo Vile U Varhanáře *** budete ubytovaní v jednej z 10 útulných izieb. V každej z nich nájdete TV so satelitom, WiFi internet zadarmo, rýchlovarnú kanvicu, stôl, šatníkovú skriňu a vlastnú kúpeľňu so sprchou.

Na čom si pochutnáte?

V hotelovej reštaurácii si môžete pochutnať na českej i medzinárodnej kuchyni. Naraňajkovať sa môžete podľa svojho gusta vďaka bohatému bufetu, večere sa podávajú dvojchodové. Zároveň máte možnosť posedieť v café bare s veľkou terasou s výhľadom. Na čape je vždy Zlatá 12 alebo Strieborná 11 z Meštianskeho pivovaru Kutná Hora.

Vila u Varhanáře ***

Vila u Varhanáře ***

Barborská 11 , Kutná Hora
Česká republika

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma na ulici cca 100 m od hotelu

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Úschovňa bicyklov
Konferenčná miestnosť
Minibar

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,8 km
Zastávka
0,4 km

Tipy na výlet

Kutná Hora

Kutná HoraTip na výlet

Kutná Hora je zapísaná na Zozname UNESCO a aj keď sa v nej žiadny hrad ani zámok nenachádza, ponúka toho toľko, že vám jedna návšteva nebude stačiť. Kutná Hora bola v minulosti, ako už názov napovedá, spätá s kutím striebra. V stredoveku išlo preto o jedno z najvýznamnejších českých miest. To je dôvod, prečo tu nájdete veľké množstvo pamiatok, ktoré dopĺňajú početné kaviarne a reštaurácie.

Čo nevynechať pri návšteve Kutnej Hory?

  • Chrám svätej Barbory
  • Kostnicu v Sedlci
  • Katedrálu Nanebovzatia Panny Márie a svätého Jána Krstiteľa
  • Pri prechádzke historickým jadrom mesta si prezrite Kamennú fontánu, Morový stĺp, kostol sv. Jana Nepomuckého, Kamenný dom, Dačického dom s interaktívnou expozíciou o pamiatkach UNESCO a Hrádek - České múzeum striebra.

Kutná Hora ponúka aj niekoľko náučných chodníkov vhodných pre peších i cyklistov. Odporúčame tzv. Kráľovskú prechádzku, ktorá ponúka úchvatný pohľad na panorámu mesta alebo náučný chodník Okolo Kutnej Hory.

Viac informácií
Chrám svätej Barbory
Chrám svätej Barbory
Sázavský kláštor
Sázavský kláštor
Čáslav
Čáslav