Rožnov pod Radhoštěm Tip na výlet

Rožnov pod Radhoštěm je skutočnou perlou Valašska aj Beskýd. Najväčšou zaujímavosťou mesta je Valašské múzeum v prírode, kde si môžete prezrieť a vyskúšať, ako vyzeral život na vidieku v minulých storočiach. Okrem prehliadky areálu vás čaká tiež mnoho vystúpení, remeselných jarmokov a ďalších akcií. V Rožnove nájdete aj pivné kúpele, zábavný park a ďalšie zaujímavosti.

Skvelá turistika v Beskydách

Ak hľadáte vhodné zázemie pre každodenné výlety a výstupy v Beskydách, potom je penzión Na Lůkách tou ideálnou voľbou práve pre vás. Jeho poloha je perfektná pre aktívnu dovolenku aj pre odpočinok. V okolí nájdete hneď niekoľko turistických trás.

Penzión ponúka ubytovanie v zrekonštruovaných izbách. Všetky majú vlastnú kúpeľňu so sociálnym zariadením a pripojenie k internetu a nový televízor. Môžete si ale dopriať aj pobyt v chate alebo apartmáne. Chata má taktiež nové kúpeľne, ďalej podlahové i rebríkové kúrenie, vonkajšie posedenie a tiež chladničku.

Reštaurácia a všetko pre vonkajšie posedenie

Penzión disponuje saunou pre 8 osôb, ktorú si 30 minút môžete užívať zadarmo. Súčasťou je aj reštaurácia s kozubom, televízorom a barom. Čaká vás domáca kuchyňa s obľúbenými moravskými dobrotami.

V penzióne je tiež biliard, ruské kolky, za pekného počasia oceníte aj ihrisko, vonkajšie ohnisko a gril .

Penzion na Lůkách

Horní Bečva 0296, Horní Bečva
Česká republika

+420 739 315 960

penzionek@centrum.cz

Check in
od 16:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 200 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Sauna
Reštaurácia
Kolkáreň

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od jazera
22 km
Zjazdovka
25 km

Tipy na výlet

Valašske múzeum v prírode

V Rožnove pod Radhoštěm leží Valašské múzeum v prírode čiže skanzen, kde sa môžete vrátiť do minulosti a spoznať charakter Valachov. Múzeum je z veľkej časti zamerané na poľnohospodárstvo, snaží sa oživiť zabudnuté tradičné techniky, ľudové umenie a zvyky i rekonštruovať spoločenský život, obchod a zábavu našich predkov. Malebné prostredie vám poskytne vytrhnutie z každodenného zhonu a deti zaujmú zvieratá pasúce sa na stráňach. Môžete navštíviť areály Drevené mestečko, Mlynská dolina či Valašská dedina.

Kněhyňská jaskyňa

Prírodná pamiatka Kněhyňská jaskyňa sa nachádza na juhovýchodnom svahu hory Kněhyně (1 257 m) a je dôležitým pseudokrasovým prvkom. Pretože si toto miesto vyberajú netopiere ako miesto, kde prečkajú zimu, teší sa jaskyňa veľkému záujmu zo strany speleológov, ale zároveň nie je prístupná turistom. Stále ale môže slúžiť ako cieľ uvoľňujúcej prechádzky po krajine Moravskosliezských Beskýd.

Socha Radegasta na hore Radhošť

Bájny Radegast, slovanský boh slnka, úrody, zberu a hojnosti, bol podľa povesti veľkým milovníkom dobrého jedla a pitia. Jeho žulovú sochu nájdete po ceste z Pusteven na najznámejšie horu Beskyd - Radhošť (1 129 m n. m.). Na jeho vrchole vás čaká kaplnka a bronzové súsošie Cyrila a Metoda a predovšetkým krásny výhľad do okolia.