

u nás
- PLATNOSŤ AŽ DO 02.01.2024
Hluboká nad Vltavou: kúpele a zoo + bicykle
Hotel Záviš z Falkenštejna ****
ZADARMO zmena termínu
Tento zámok uprostred rybníka neprehliadnete. Upúta vás červenou farbou a romatickým odrazom vo vode a vy budete zrazu spomínať, v ktorej rozprávke ste ho videli. Natáčala sa tu napríklad Zlatovláska, O šťastí a kráse alebo Pan Tau. Tento juhočeský skvost má korene už v 14. storočí, kedy tu stála lovecká pevnosť. V renesančný kaštieľ sa premenila po roku 1530, vo vnútri však dodnes nájdete zariadenie z počiatku 20. storočia, kedy tu sídlili kniežatá Schönburg-Hartenstein. Na prehliadke si v jednotlivých okruhoch môžete prejsť prvé poschodie, podkrovné izby i pivnice zapustené do skál.
Určite odporúčame využiť možnosť vidieť zámok z hladiny rybníka - k dispozícii je požičovňa lodičiek. Odnesiete si jedinečný a romantický zážitok. Otváracia doba požičovne lodičiek je rovnaká ako otváracia doba zámku.
Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Južné Čechy
auth.Přihlaste se a užijte si výhody Travelkingu naplno.
Radi vás opäť vidíme! Prihláste sa a užite si výhody Travelkingu naplno.
Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.
Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.
Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.