Vinica Šobes

Snáď najznámejšiu vinicu v Česku objavíte (ako inak) na Morave, priamo v srdci Národného parku Podyjí. Nad meandrom rieky Dyje sa tu rozprestiera jedna z najstarších a najkvalitnejších viníc v celej Európe - vinica Šobes. Jej minulosť siaha až do stredoveku, no oblasť bola osídlená už dávno predtým, v čase doby bronzovej. Od 19. storočia sú miestne vína preslávené svojou kvalitou široko ďaleko - darí sa tu najmä Rizlingu rýnskemu, Rulandskému bielemu, ale aj Pálave či obľúbenému Sauvignonu. Za lahodnú chuť miestnych vín môže práve výborná poloha viníc - tá leží v nižšej nadmorskej výške na slnkom zaliatom svahu, ktorý je zo severozápadu i zo severovýchodu chránený proti silným vetrom. Tunajšia kyslá pôda na rulovom podklade celý deň pohlcuje slnečné teplo, aby ho v noci vyžarovala a držala tak viniče v teple. Kvalitu miestneho vína môžete posúdiť aj sami - vinárstvo i samotná vinica sú otvorené celoročne a zastaviť sa sem môžete napríklad počas výletu po medzinárodnej cyklotrase Greenways

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Južná Morava, Znojmo

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet