Ostrov Hvar

Ostrov Hvar je najdlhším a najslnečnejším chorvátskym ostrovom. Pre množstvo starodávnych pamiatok, prekrásnu nedotknutú prírodu a nádherné kamienkové pláže býva považovaný za jeden z najkrajších ostrovov na celom svete.

Hlavným mestom ostrova je rovnomenné mesto Hvar, ktoré patrí k najpopulárnejším a najnavštevovanejším letoviskám celého Jadranu. Mesto Hvar je plné historických pamiatok, malebných úzkych uličiek aj skvelých reštaurácií, kaviarní a barov. Pozdĺž letoviska vedie príjemná promenáda pretkávaná hájmo píniových borovíc. Hlavnou dominantou je pevnosť, ktoré sa nazýva Španjol, alebo tiež Fortica. Z hradieb ponúka svojim návštevníkom dychberúce výhľady na mesto a more s niekoľkými menšími ostrovčekmi. Ďalšími malebnými mestečkami s množstvom historických pamiatok na ostrove sú napríklad Jelsa, Stari Grad, Sućuraj a Vrboska.

Od roku 2008 nájdete na Hvare tiež jednu z pamiatok UNESCO. Je ňou Starigradské pláň patriaca k najstarších zachovalým poľnohospodárskym plochám. Tamojšie vinice a olivovníky zostali od prvej kolonizácii starých Grékov takmer nedotknuté a sú jedinečným svedectvom o geometrickom systéme členenia pôdy, ktorý sa používal ešte v antických dobách.

Na Hvare svieti slnko cez 2 700 hodín ročne a ide tak o najslnečnejší ostrov Jadranu. Napriek tomu je tunajšia príroda bohatá na vegetáciu, žiarivé levanduľové polia i romantické háje s borovicami či olivovníkmi. Hvar ponúka tiež skvelé zázemie na kúpanie a vodné športy na mestských plážach aj v nádherných osamelých zátokách s krištáľovo čistou vodou.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Stredná Dalmácia

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet