Objavte to NAJ z Chorvátska a získajte inšpiráciu na budúcu dovolenku na Jadrane!

Oblíbené 0

Zatiaľ nemáte žiadne obľúbené ponuky.

  • K ponukám sa môžete kedykoľvek vrátiť
  • Obľúbené ponuky na jednom mieste
  • Upozornenie na zmeny v ponukách

Národný park Risnjak

Národný park Risnjak sa rozprestiera v horskej oblasti zvanej Gorski Kotar asi 40 km od mesta Rijeka. Vďaka polohe na pomedzí Álp s Dinárskymi horami a priaznivej klíme sa tu na relatívne malom území (rozloha parku je 64 km²) vyskytujú prakticky všetky druhy lesov typické pre tieto zemepisné šírky a veľké množstvo druhov rastlín aj zvierat. Milovníci prírody tu obdivujú hory, lesy, vody aj jaskyne a krasy. Najznámejším obyvateľom národného parku je rys ostrovid, po ktorom je územie pomenované.

K návštevnícky najatraktívnejším častiam parku patria jeho najvyššie vrcholy Veliki Risnjak (1528 m m n. m.) a Snježnik (1506 m m n. m.), z ktorých je nádherný výhľad na modrú hladinu Jadranu a ostrovy Kvarnerského zálivu. Dohliadnuť je možné dokonca aj vrcholky Julských Álp v Slovinsku. Skvostom Risnjaku je potom údolie azúrovo zelenej krištáľovej riečky Kupa, ktorá pramení v severnej časti parku.

Národný park Risnjak ponúka okrem turistiky aj mnoho ďalších možností športového vyžitia. K obľúbeným aktivitám patrí napríklad športové rybárčenie, zjazd riek na kanoe a raftoch či lezenie na skalách. Početné sú tu aj cyklotrasy. Po území parku je možné sa pohybovať iba na oficiálne vyznačených trasách.

Vstupné:

  • 45 HRK/dospelí
  • 25 HRK/deti od 7 do 18 rokov, študenti
  • deti do 7 rokov zdarma

Zobraziť mapu