Národný park Risnjak

Národný park Risnjak sa rozprestiera v horskej oblasti zvanej Gorski Kotar asi 40 km od mesta Rijeka. Vďaka polohe na pomedzí Álp s Dinárskymi horami a priaznivej klíme sa tu na relatívne malom území (rozloha parku je 64 km²) vyskytujú prakticky všetky druhy lesov typické pre tieto zemepisné šírky a veľké množstvo druhov rastlín aj zvierat. Milovníci prírody tu obdivujú hory, lesy, vody aj jaskyne a krasy. Najznámejším obyvateľom národného parku je rys ostrovid, po ktorom je územie pomenované.

K návštevnícky najatraktívnejším častiam parku patria jeho najvyššie vrcholy Veliki Risnjak (1528 m m n. m.) a Snježnik (1506 m m n. m.), z ktorých je nádherný výhľad na modrú hladinu Jadranu a ostrovy Kvarnerského zálivu. Dohliadnuť je možné dokonca aj vrcholky Julských Álp v Slovinsku. Skvostom Risnjaku je potom údolie azúrovo zelenej krištáľovej riečky Kupa, ktorá pramení v severnej časti parku.

Národný park Risnjak ponúka okrem turistiky aj mnoho ďalších možností športového vyžitia. K obľúbeným aktivitám patrí napríklad športové rybárčenie, zjazd riek na kanoe a raftoch či lezenie na skalách. Početné sú tu aj cyklotrasy. Po území parku je možné sa pohybovať iba na oficiálne vyznačených trasách.

Vstupné:

  • 45 HRK/dospelí
  • 25 HRK/deti od 7 do 18 rokov, študenti
  • deti do 7 rokov zdarma

Zobraziť mapu

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet