Mladá Boleslav

Mladá Boleslav vám nedovolí prepadnúť nude. V meste vzdialenom asi 50 km od Prahy, ktoré je známe predovšetkým vďaka sídlu automobilky Škoda, na vás čaká kopec nevšedných zážitkov. Začať môžete v ŠKODA múzeu, kde si prehliadnete zbierku automobilov značiek Laurin & Klement a Škoda a dozviete sa množstvo zaujímavostí z automobilovej histórie. Pozriete sa však aj do súčasnosti, a to vďaka unikátnej exkurzii do výrobnej prevádzky závodu. Pri technických záležitostiach môžete zostať a pokračovat rovno do Leteckého múzea Metoděje Vlacha, kde sa zoznámite s históriou letectva.

Spokojní tu však budú nielen milovníci lietadiel a áut, ale aj priaznivci histórie. Nadchne ich predovšetkým hrad Mladá Boleslav s múzeom a výstavou Venkov v proměnách času. Objavíte tu tiež šesť krásnych kostolov, z ktorých za návštevu určite stojí pútne miesto kaplnka Božia Voda alebo kostol sv. Havla.

Čo ešte v Mladej Boleslavi podniknúť?

  • navštíviť hrad Michalovice
  • zájsť do botanickej záhrady a mini zoo
  • výjsť sa na vyhliadkovú vežu starej radnice
  • relaxovať na kúpalisku Mladá Boleslav

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách:  Stredné Čechy

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet