Hrad Devín (Národná kultúrna pamiatka)

Jeden z našich najznámejších hradov spoznáte podľa ikonickej vežičky. Jeho ruina sa týči sa na vysokom brale nad sútokom riek Dunaja a Moravy. Kedysi bol Hrad Devín dôležitou veľkomoravskou obrannou pevnosťou a Rastislavovým kniežacím hradiskom. Devínsky hrad patrí spolu s Nitrianskym a Bratislavským hradom k najstarším historicky doloženým hradom na Slovensku. Dnes si tu môžete pozrieť hradné ruiny a krásne výhľady na obe rieky i širokú krajinu. Zavítajte rozhodne aj do jaskýň horného hradu, kde si môžete prezrieť stálu expozíciu Hrad Devín v 13. - 20. storočí.

  • Zaujímavosť: Hrad bol obľúbeným cieľom aj pre štúrovcov. Pamätná tabuľa na renesančnom paláci pripomína historický výlet slovenskej mládeže na Devín, ktorú organizoval v roku 1836 Ľudovít Štúr.

Výlet na Hrad Devín je ideálny aj pre rodiny s deťmi. K hradu sa dá dostať mnohými spôsobmi - autom, autobusom, ale tiež na bicykli po cyklotrase a ceste či pešo (z Devínskej Novej Vsi, z Karlovej Vsi, z Dlhých Dielov či z Dúbravky). Obľúbená je aj plavba výletnou loďou. V lete si pozrite vystúpenie historických šermiarov a iné akcie.

Otváracia doba:

  • Denne (okrem pondelka) 10:00 - 16:00 hodín
  • Hrad je v prípade snehu a ľadu uzavretý.

Vstupné:

  • Jednotné: 2,50 €/osoba

Zobraziť mapu

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet