Lago di Garda: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Lago di Garda je najväčšie talianske jazero. Nachádza sa v severnej časti krajiny v obklopení medzi Pádskou nížinou a Alpami. Nedotknutá príroda ponúka nádherné scenérie plné farieb. Najvyššou horou pri jazere je Monte Baldo (2 218 m n. m.). Na jazere je nespočet ostrovčekov, napríklad Isola del Garda, San Biagio, Trimelone a Sogno. Oblasť je rajom pre všetkých aktívnych jedincov od milovníkov vodných športov cez turistov a vyznávačov nordic walkingu až po horolezcov a paraglidistov. Navštíviť tu môžete tiež najväčší taliansky zábavný park Gardaland.

Lago di GardaNajobľúbenejší výlet v lokalite

Gardské jazero je najväčším talianskym jazerom. Rozprestierajú sa na ňom malé ostrovčeky, vďaka čomu získava svoj romantický nádych. Panuje tu príjemné stredomorské podnebie a vďaka priaznivým poveternostným podmienkam je Lago di Garda ideálnym miestom pre vodné športy ako kitesurfing, windsurfing, plachtenie a pod. Okolie jazera je pretkané hustou sieťou turistických chodníkov a cyklotrás rozprestierajúcich sa v nádhernej prírode, nadšení tak budú aj všetci aktívne založení turisti.

Viac informácií

Monte BaldoNajobľúbenejší výlet v lokalite

Pokiaľ vyrazíte na dovolenku k Lago di Garda, rozhodne by ste si mali vyčleniť čas i na horu Monte Baldo. Tento obľúbený cieľ turistov sa čnie do výšky 2 200 m n. m. a ponúka skvelý výhľad na jazero a jeho okolie. Monte Baldo je navyše centrom paraglidingu. Okolie hory je doslova pretkané cyklotrasami a cestičkami pre peších. Hore sa dá dostať dvoma spôsobmi. Vyraziť môžete po vlastných, ale pripravte sa na pomerne namáhavý výstup. Druhým variantom je jazda kabínovou lanovkou z Malcesine. Ak ju vyskúšate, rozhodne to ľutovať nebudete. Hovorí sa, že kto bol pri Garde a nepreviezol sa lanovkou, akoby tam nebol. Kabínky sa totiž počas jazdy otáčajú a poskytujú tak unikátny zážitok. Lístky na lanovku sa dajú kúpiť vopred na internete, vyhnete sa tak návalu pred pokladňou. V priebehu sezóny však i tak počítajte so zdržaniami.

Viac informácií

Mapa tipov na výletcelkom7 tipov

Lago di Garda: Tipy na výlet

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet