Benátsko: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Taliansky región Benátsko charakterizujú na severnej strane Dolomity so známymi lyžiarskymi areálmi a vyhľadávaným jazerom Lago di Garda. V rovinatej Benátskej nížine sa darí vínu, ovociu i tabaku. Na pobreží obmývanom Jadranským morom sa tiahnu kilometre piesočných pláží. Nachádzajú sa tu tiež starobylé mestá ako Verona, Vicenza, Padova. Hlavné mestom regiónu sú Benátky postavené v lagúne na 118 ostrovoch a prepojené stovkami kamenných mostov. V Benátsku môžete obdivovať kultúru etruskú, grécku aj rímsku a nachádzajú sa tu aj mnohé známe gotické pamiatky.

BenátkyNajobľúbenejší výlet v lokalite

Do talianskych Benátok jazdia ľudia za romantikou už dlhé roky. Mesto je vlastne jeden veľký prístav postavený na plytkej lagúne. Jeho historické centrum bolo v roku 1987 vyhlásené za pamiatku UNESCO, o historické skvosty teda nie je núdza. Nechajte sa ale zlákať i plavbou v gondole po kanáli Canal Grande, ktorý je dlhý 4 km. Tvorilo tu veľa umelcov a narodil sa tu skladateľ Antonio Vivaldi, o inšpiratívnu atmosféru teda nebude núdza.

Viac informácií

Benátky - MestreNajobľúbenejší výlet v lokalite

Mestre je predmestie Benátok, s ostrovnou časťou je spojené dlhým železničným aj cestným Mostom slobody. Hoci história tohto miesta spadá do dávneho staroveku, dnes pôsobí skôr priemyselne. Výnimkou zostáva historické jadro sústredené okolo námestia Piazza Ferretti, kde nájdete strážnu vežu z roku 1108 s neprehliadnuteľnými hodinami, Starú radnicu či Kostol sv. Vavrinca zo 17. storočia.

Viac informácií

Mapa tipov na výletcelkom6 tipov

Benátsko: Tipy na výlet

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet