Poľské Krkonoše: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Na poľskej strane Krkonôš sa ukrývajú nádherné ľadovcové jazerá, vodopády aj malebné horské mestečká. Pri jazere Malý Stav sa nachádza vraj najkrajšia Krkonošská horská búda - Chata Samotnia. Ďalej môžete navštíviť zrúcaninu hradu Chojnik, expozíciu v opustených uránových baniach Sztolnie Kowary alebo drevený kostolík Wang, ktorý bol v roku 1842 prevezený až z Nórska.

Ski Arena Szrenica Najobľúbenejší výlet v lokalite

V Ski Arene Szrenica pri Sklárskej Porube na česko-poľských hraniciach nájdete tri lanovky, päť vlekov a 12 kilometrov zjazdoviek so zasnežovacím systémom, ktorý zaručuje kvalitné lyžovanie počas celej sezóny. Trasy s rozličnými stupňami obtiažnosti poskytujú príjemné zážitky lyžiarom všetkých vekových kategórií, neváhajte tak do Ski Areny Szrenica vyraziť s celou rodinou. Celodenný skipas pre dospelého stojí 99 zł (asi 25 €), ale v ponuke sú aj výrazne lacnejšie skipasy na pol dňa alebo dve hodiny.

Viac informácií

Cieplické termálne kúpele Najobľúbenejší výlet v lokalite

Kúsok od českých hraníc (30 km od Harrachova) nájdete Cieplické termálne kúpele, jedny z najobľúbenejších termálov v celom Poľsku. Veľký komplex rekreačných a športových bazénov sa nachádza v centre Jelenej Hory - Cieplice a ich okolie tvoria dva pamiatkové parky, Nórsky park a Kúpeľný park. Príjemne teplá voda v bazénoch spôsobí, že sa vám odtiaľ nebude chcieť preč, a navyše má aj zdraviu prospešné účinky.

Čo všetko sa nachádza v termáloch?

  • Rekreačný bazén s plaveckými dráhami,
  • 2 termálne bazény s vodnými prvkami,
  • vonkajší termálny bazén,
  • vonkajší rekreačný bazén s toboganom,
  • detský bazénik s atrakciami.

V termáloch nechýba ani SPA zóna, kde nové sily načerpáte v 3 druhoch sáun (fínskej, parnej a infrasaune), vo vírivke či v snežnej jaskyni. Nechýba tu ani tepidárium a vyhrievané lehátka.

Otváracia doba:

  • Denne: 8:00 - 22:00 hodín

Vstupné:

  • Dospelá osoba: 20 - 76 PLN/vstup do bazénov, 42 - 90 PLN/vstup do bazénov a SPA zóny
  • Zľavnené vstupné: 18 - 56 PLN/vstup do bazénov, 35 - 68 PLN/vstup do bazénov a SPA zóny
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 17 tipov

Poľské Krkonoše: Tipy na výlet

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet