Polanica Zdrój: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Poľské kúpele Polanica Zdrój sa nachádzajú na úpätí Bystřických a Stolových hôr v blízkosti hraníc s Českom. Centrom mestečka je veľký kúpeľný park rozprestierajúci sa hneď vedľa budov kúpeľov. Vyhľadávanými atrakciami v parku sú svietiaca fontána či socha ľadového medveďa. Stredom kúpeľného diania je Wielka Pieniawa z roku 1906. Po oboch stranách rieky Bystrzyca vedie obľúbená polanická promenáda lemovaná radom štýlových kaviarničiek a reštaurácií. Krásy okolitej krajiny môžete objavovať po mnohých značených turistických trasách, ktoré vedú napríklad do malebného Pekelského údolia, vilovej štvrti s kúpeľnou architektúrou či ku kostolu Nanebovzatia Panny Márie z roku 1910, ktorého veža sa týči nad kúpeľnou promenádou.

Polanica-ZdrójNajobľúbenejší výlet v lokalite

Kúpeľné mesto láka k prechádzkam po pokojnom parku plnom záhonov s kvetmi a krásnymi fontánkami a k zastaveniam v romantických altánkoch. Miestna kúpeľná architektúra je inšpirovaná nemeckými domami a v parku nechýbajú ani obrie šachy. Zhodou okolností sa práve tu od roku 1963 každoročne koná špičkový šachový turnaj. V meste vyvierajú liečebné pramene, okolo ktorých boli vybudované liečebné strediská zameriavajúce sa na srdcové, žalúdočné a pohybové ochorenia.

Viac informácií

Lyžovanie v okolí Polanica ZdrójNajobľúbenejší výlet v lokalite

Mestečko Polanica Zdrój nie je len perlou Dolnosliezskych kúpeľov, ale aj perfektným miestom pre aktívnu zimnú dovolenku. Nachádza sa v blízkosti česko-poľských hraníc a na úpätí Bystřických a Stolových hôr. V tejto oblasti sa lyžuje predovšetkým na prírodnom snehu. Strediská sú skôr menšie a ponúkajú príjemné lyžovanie bez davov a front. Vďaka modernizácii v uplynulých rokoch sú tunajšie areály dobre vybavené a vy môžete šport prekladať ničím nerušeným relaxom v kúpeľoch či objavovaním miestnych kulinárskych špecialít.

Kam za lyžovaním v okolí Polanica Zdrój?

  • Skiareál Zieleniec sa rozprestiera na severných svahoch a vďaka tomu zaručuje prírodný sneh okolo 150 dní v roku. Na 10 upravených a osvetlených svahoch obsluhovaných 3 lanovkami a 25 vlekmi si zimné radovánky užijú začiatočníci, pokročilí aj rodiny s deťmi.
  • Skiresort Czarna Góra ponúka 9,3 km zjazdoviek obsluhovaných 9 lanovkami a vlekmi. Široké upravené trate sú ideálne pre lyžiarov aj snowboardistov všetkých úrovní.
  • Skiareál Jodła disponuje jedným vlekom a zjazdovkou s dĺžkou 0,6 km pre pokojné a bezpečné športovanie.
Viac informácií

Mapa tipov na výletcelkom2 tipov

Polanica Zdrój: Tipy na výlet

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Osobne overené: Recenzia pobytu pri Orlických horách v Hoteli Spa Medical Dwór Elizy *** s neobmedzeným wellness

Osobne overené: Recenzia pobytu pri Orlických horách v Hoteli Spa Medical Dwór Elizy *** s neobmedzeným wellness

  • OSOBNE OVERENÉ
  • 11. 7. 2023

Vydajte sa spolu so Zuzkou, členkou nášho Travelking tímu, do Poľska. Konkrétne do Hotela Spa Medical Dwór Elizy ***. Aká bola cesta, ubytovanie, wellness a strava? A ktoré výletné ciele by ste si nemali nechať ujsť? To všetko sa dozviete.

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet