Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa akých kritérií pobyty overujeme?

  • Pobyt overil člen Travelking tímu

    Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
  • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

    Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
  • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

    Veríme, že pobyty, ku ktorým sa vraciate, sú skutočne kvalitné.

Polanica Zdrój: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Poľské kúpele Polanica Zdrój sa nachádzajú na úpätí Bystřických a Stolových hôr v blízkosti hraníc s Českom. Centrom mestečka je veľký kúpeľný park rozprestierajúci sa hneď vedľa budov kúpeľov. Vyhľadávanými atrakciami v parku sú svietiaca fontána či socha ľadového medveďa. Stredom kúpeľného diania je Wielka Pieniawa z roku 1906. Po oboch stranách rieky Bystrzyca vedie obľúbená polanická promenáda lemovaná radom štýlových kaviarničiek a reštaurácií. Krásy okolitej krajiny môžete objavovať po mnohých značených turistických trasách, ktoré vedú napríklad do malebného Pekelského údolia, vilovej štvrti s kúpeľnou architektúrou či ku kostolu Nanebovzatia Panny Márie z roku 1910, ktorého veža sa týči nad kúpeľnou promenádou.

Polanica-Zdrój Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Kúpeľné mesto láka k prechádzkam po pokojnom parku plnom záhonov s kvetmi a krásnymi fontánkami a k zastaveniam v romantických altánkoch. Miestna kúpeľná architektúra je inšpirovaná nemeckými domami a v parku nechýbajú ani obrie šachy. Zhodou okolností sa práve tu od roku 1963 každoročne koná špičkový šachový turnaj. V meste vyvierajú liečebné pramene, okolo ktorých boli vybudované liečebné strediská zameriavajúce sa na srdcové, žalúdočné a pohybové ochorenia.
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 1 tipov

Polanica Zdrój: Tipy na výlet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK