Lehnica: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

LehnicaNajobľúbenejší výlet v lokalite

Zoznámte sa, toto je tretie najväčšie mesto v poľskom dolnom Sliezsku, Lehnica. Možno ste o ňom ešte nikdy nepočuli, ale rozhodne sa radí medzi tie mestá, ktoré vás pri návšteve veľmi milo prekvapia. Má totiž mnoho čo ponúknuť! napríklad:

  • Piastowski zámok, najdôležitejšiu historickú budovu mesta a jeden z najstarších zámkov v Poľsku. Aktuálne tu okrem niekoľkých škôl nájdete tiež bohatú knižnicu s publikáciami z celého sveta.
  • Nádhernú Katedrálu svätých apoštolov Petra a Pavla zo 14. storočia nachádzajúcu sa na Katedrálnom námestí.
  • Mestský park, fantastické odpočinkové miesto s rozlohou 58 hektárov. Je pretkaný krásnymi uličkami a alejami, a radí sa medzi tie naj parky v západnom Poľsku.
  • Kostol Panny Márie, jedno z najúžasnejších miest Lehnice a zároveň najstarší kostol v meste. Nájdete v ňom antický organ z dielne K. G Weigleho zo Stuttgartu z roku 1914
Viac informácií

Katedrálne námestie v LehniciNajobľúbenejší výlet v lokalite

Katedrálne námestie v poľskom historickom meste Lehnice spoznáte ľahko. Priamo nadväzuje na historický Rynek a ako už názov napovedá, dominuje mu Katedrála svätých apoštolov Petra a Pavla. Kostol na tomto mieste stával už v 13. storočí, súčasnú novogotickú podobu prinieslo až 19. storočie. Keď si prezriete katedrálu zvonku, nezabudnite nazrieť aj do interiéru, ktorého najvýznamnejším prvkom je renesančná kazateľnica z roku 1588 alebo sochy apoštolov z pieskovca staré viac ako 600 rokov.

Okrem majestátnej katedrály stojí na Katedrálnom námestí aj Nová radnica z roku 1905, ktorá teraz slúži ako sídlo mestského magistrátu, alebo obchodná pasáž Petra a Pavla z konca devätnásteho storočia.

Viac informácií

Mapa tipov na výletcelkom5 tipov

Lehnica: Tipy na výlet

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet