Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa akých kritérií pobyty overujeme?

  • Pobyt overil člen Travelking tímu

    Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
  • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

    Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
  • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

    Veríme, že pobyty, ku ktorým sa vraciate, sú skutočne kvalitné.

Lenti: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Do mestečka Lenti v juhozápadnom cípe Maďarska sa vydajte za relaxáciou a načerpaním nových síl. Obrovský areál kúpeľov ponúka kryté i vonkajšie bazény s termálnou vodou aj saunový svet. Miestnou špecialitou je Energetický park sv. Juraja, v ktorom boli vytýčené energetické dráhy, ktoré v kombinácii s liečivými účinkami miestnej termálnej vody naštartujú v ľudskom tele blahodarné procesy na dosiahnutie optimálnej telesnej a duševnej rovnováhy. Vedľa kúpeľného areálu sa nachádza železničné múzeum, ktoré rozhodne stojí za návštevu.

Úzkokoľajka Lenti Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Z Lenti vychádza **najdlhšia** (32 km) **úzkokoľajná dráha Maďarska**. Užite si krásnu prechádzku lesmi Zajda, trať je navyše napojená nielen na štátne dráhy, ale aj na **veľa turistických aj cyklistických chodníkov**, pre ktorých sa môžete vydať za čerstvým vzduchom. Zlatým klincom je potom **konečná stanica s múzeom lesníctva a železníc**.
Viac informácií

Termálne kúpele Lenti Najobľúbenejšie výlet v lokalite

V **termálnych kúpeľoch Lenti** v juhozápadnom Maďarsku na vás čaká nielen **5 krytých a 5 vonkajších bazénov** s mnohými šmykľavkami, toboganmi a inými atrakciami pre celú rodinu, ale aj **liečivá voda s obsahom hydrogénuhličitanu sodíka**. Tá je vhodná pre **liečbu ochorení pohybového aparátu, chrbtice a kĺbových ťažkostí**. Najväčší **bazén s rozlohou 1 329 m² ** je ozajstným zážitkom, nájdete tu **divokú rieku (zrýchľovací kanál), masážne trysky šije, masážne lavice a obrovský tobogan s dĺžkou 75 m**. ###Bazény v termálnych kúpeľoch Lenti: - Zážitkový bazén so 75-metrovým toboganom 3 m dlhou rodinnú šmýkačkou - Detský bazénik - Zážitkový bazén pre dospelých s masážnymi delami a tryskami - Vírivka - Krytý plavecký bazén - Krytý výukový bazén - Krytý liečebný bazén - Otvorený hydromasážny bazén - Otvorený výukový bazén - Otvorený plavecký bazén - Otvorený detský bazén - Otvorený liečebný bazén - Otvorený zážitkový bazén Ďalším lákadlom a exkluzivitou miestnych termálnych kúpeľov je **Park energie Svätého Juraja** (Park Szent György). Tento park sa nachádza v styčnom bode energetických línií, a teda sa verí, že **hostia tu môžu spoločným vplyvom liečivej vody a osobitného energetického miesta lepšie odpočívať, nabíjať sa a zotavovať**. Využívanie blahodárnych účinkov liečivých vôd sa môže kombinovať s **rôznymi liečebnými procedúrami**. Pre poskytovanie procedúr je nutná lekárska prehliadka, konzultácia. **Vonkajšie bazény** sú v prevádzke od **mája do septembra**, **krytá časť a saunový svet** (s dvoma fínskymi saunami, jednou aromatickou a jednou fyziotermnou) potom **celoročne**. Základné vstupné do kúpeľov je 2 790 HUF (cca 8 €), za saunový svet sa pripláca osobitne.
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 4 tipov

Lenti: Tipy na výlet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK