Lenti: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Do mestečka Lenti v juhozápadnom cípe Maďarska sa vydajte za relaxáciou a načerpaním nových síl. Obrovský areál kúpeľov ponúka kryté i vonkajšie bazény s termálnou vodou aj saunový svet. Miestnou špecialitou je Energetický park sv. Juraja, v ktorom boli vytýčené energetické dráhy, ktoré v kombinácii s liečivými účinkami miestnej termálnej vody naštartujú v ľudskom tele blahodarné procesy na dosiahnutie optimálnej telesnej a duševnej rovnováhy. Vedľa kúpeľného areálu sa nachádza železničné múzeum, ktoré rozhodne stojí za návštevu.

Úzkokoľajka LentiNajobľúbenejší výlet v lokalite

Z Lenti vychádza najdlhšia (32 km) úzkokoľajná dráha Maďarska. Užite si krásnu prechádzku lesmi Zajda, trať je navyše napojená nielen na štátne dráhy, ale aj na veľa turistických aj cyklistických chodníkov, pre ktorých sa môžete vydať za čerstvým vzduchom. Zlatým klincom je potom konečná stanica s múzeom lesníctva a železníc.

Viac informácií

Mesto LentiNajobľúbenejší výlet v lokalite

Kúpeľné mesto Lenti na západe Maďarska preslávilo najmä jeho Termálne kúpalisko, kde sa okúpete v liečivej vode prospešnej pre celé pohybové ústrojenstvo.

Kam zavítať v Lenti?

  • do termálneho kúpaliska s 5 letnými a 3 krytými bazénmi, toboganmi a najmä liečivou termálnou vodou
  • do Energetického parku sv. Juraja v areáli kúpaliska, ktoré stojí priamo na križovatke energetických čiar prechádzajúcich Európou. Vďaka nim sú účinky liečivej vody na vaše telo ešte intenzívnejšie
  • na hrad Lenti
  • na jazdu po unikátnej lesnej železnici s dĺžkou až 32 km, ktorú si zamilujú deti aj dospelí
Viac informácií

Mapa tipov na výletcelkom4 tipov

Lenti: Tipy na výlet

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet