Ostrov Krk: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Ostrov KrkNajobľúbenejší výlet v lokalite

Krk patrí k najväčším chorvátskym ostrovom. Obľubu turistov z celého sveta si získal vďaka dlhým kamienkovým aj piesočným plážam. Najpreslávenejšia je pláž Vela v meste Baška v juhovýchodnej časti ostrova. Nájdete tu tiež zábavný park, pláž pre psy a veľa reštaurácií. Môžete sa sem samozrejme dopraviť loďou, ale jednou z množstva výhod Krku je, že je dostupný priamo z pevniny po Krčskom moste s dĺžkou 1,7 km. Okrem kúpania ponúka ostrov aj rozmanitú prírodu, nájdete tu husté lesy aj krasové jaskyne.

Viac informácií

Hrad FrankopanNajobľúbenejší výlet v lokalite

Chorvátsky ostrov Krk ponúka turistom oveľa viac než len relax pri krištáľovo čistom mori. Poteší predovšetkým milovníkom dejepisu, stojí tu hneď niekoľko rôznych historických pamiatok. Jednou z nich je veľmi zachovalý hrad Frankopan, ktorý bol postavený počas 12. až 15. storočia rodinou Frankopánov. Stredoveký hrad sa nachádza v tesnej blízkosti mora, z jeho hradieb a veže je tak krásny výhľad na hladinu Jadranu. Pôvodne slúžil ako obrana mesta, neskôr ako sanatórium či detský domov a dnes sú jeho brány otvorené všetkým záujemcom o prehliadku.

Otváracia doba hradu Frankopan:

  • Pondelok až sobota: od 9:00 do 22:00 hodín
  • Nedeľa: od 10:00 do 15:00 hodín

Vstupné do hradu Frankopan:

  • Dospelý: 3 €
  • Dieťa do 5 rokov: zadarmo
  • Dieťa od 6 do 14 rokov: 2 €
  • Študenti, seniori: 2,5 €
Viac informácií

Mapa tipov na výletcelkom2 tipov

Ostrov Krk: Tipy na výlet

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet