Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa čoho pobyty overujeme?

Každý pobyt označený nálepkou Osobne overené musí spĺňať aspoň 2 z 3 kritérií:

 • Pobyt overil člen Travelking tímu

  Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
 • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

  Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
 • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

  Veríme, že pokiaľ sa k pobytu zákazníci vracajú i po stýkrát, je skutočne kvalitný.

Tábor: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Tábor je nádherné starobylé mesto s mnohými meštianskymi domami zdobenými štítmi. Dlhá história mesta dýcha na každom kroku. K najväčším skvostom patrí budova radnice zo 16. storočia, v ktorej sa nachádza zaujímavá expozícia husitského múzea, ktorá vás zavedie až do stredovekého podzemia. V Táborskej botanickej záhrade uvidíte zaujímavé radenie rastlín podľa ich užitočnosti a významu. Stretnete sa tu teda ako s "pozitívnymi" rastlinkami, ako aj s ich "negatívnymi" protikladmi - burinami a rastlinami jedovatými aj halucinogénnymi. Ďalej v Tábore nájdete Múzeum čokolády a marcipánu, Múzeum lega a krásnu malú zoologickú záhradu.

Jordánsky vodopád Najobľúbenejší výlet v lokalite

Jeden z najefektnejších umelých vodopádov v Českej republike je Jordánsky vodopád v meste Tábor. Vodopád je niekedy tiež nazývaný ako "pravá ruka Jordánu", rybníka postaveného v roku 1492 pôvodne ako zásobáreň pitnej vody, ktorý je najstaršou priehradnou nádržou v Česku. Z nádrže vyteká Tismenický potok, na ktorom sa tento 18 m vysoký vodopád nachádza. Má výrazný vejárovitý tvar, pri päte dosahuje šírku šesť až osem metrov, padá do tône a potom tečie ďalej Tismenickým potokom do rieky Lužnice. Vedie k nemu približne jeden kilometer dlhá príjemná prechádzka od vodopádu pod Bechyňskou bránou.

Viac informácií

Tábor Najobľúbenejší výlet v lokalite

Žiadne mesto nie je tak spojené s husitským hnutím ako Tábor. Mesto bolo založené husitmi v roku 1420 a slúžilo ako základňa ich vojsku. Dnes sa môžete vydať na prechádzku historickým centrom a predovšetkým na Žižkove námestie obdivovať zdobené štíty meštianskych domov. Uprostred námestia sa vyníma renesančné fontána a pomník Jána Žižku z Trocnova. Táborská radnica patrí k najvýznamnejším pamiatkam neskorej gotiky v Česku.

Čo navštíviť v Tábore?

 • Podzemné chodby
 • ZOO Tábor
 • Múzeum čokolády a marcipánu
 • Nevynechajte ani botanickú záhradu, Husitské múzeum, vežu Kotnov s priľahlou Bechyňskou bránou, Múzeum Lega alebo Rozhľadňu Hýlačka.

K prírodným zaujímavostiam patrí nádrž Jordán s Jordánskym vodopádom a Geologická expozícia Pod Klokoty

Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 4 tipov

Tábor: Tipy na výlet

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK