Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa akých kritérií pobyty overujeme?

  • Pobyt overil člen Travelking tímu

    Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
  • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

    Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
  • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

    Veríme, že pobyty, ku ktorým sa vraciate, sú skutočne kvalitné.

Olomouc: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

V Olomouci nájdete množstvo atraktívnych miest: kláštory a chrámy, múzeá umelecké aj technické, rozľahlé parky, zoologickú záhradu, aquapark aj obľúbený strašidelný dom. Hlavnou dominantou je barokový stĺp Najsvätejšej Trojice na Hornom námestí, zapísaný na Zozname kultúrneho dedičstva UNESCO. V meste sú fragmenty unikátneho historického opevnenia, ktoré môžete objavovať cestou po náučnom chodníku pre cyklistov i peších.

Olomouc Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Olomouc je nielen živým študentským mestom, v ktorom nie je núdza o skvelé kaviarne, bary a reštaurácie. Nájdete tu nespočetné množstvo pamiatok a zaujímavých miest, ako sú kláštory a chrámy, vyhliadky, múzeá i rozľahlé parky. Dominantou mesta je **barokový stĺp Najsvätejšej Trojice na Hornom námestí**, zapísaný od roku 2001 medzi pamiatky UNESCO. **Čo patrí ku skvostom Olomouca?** - Radnica s orlojom - Súbor šiestich olomouckých barokových fontán - Olomoucký hrad - Z múzeí navštívte **Arcidiecézne múzeum, Múzeum umenia Olomouc alebo Vlastivedné múzeum. Neďaleko Olomouca, v Lošticiach, sa nachádza Múzeum Olomouckých tvarôžkov**. Nevynechajte ani miestnu **zoologickú záhradu na Svätom Kopečku, kde na vás čaká okrem iného tiež priechod výbehom opíc, obrie akvárium alebo rozhľadňa**. Na Svätom Kopečku, ktorý sa nachádza asi 5 km od Olomouca, leží tiež nádherná **Bazilika Panny Márie**, ktorá je vyhľadávaným pútnickým miestom.
Viac informácií

Zoo Olomouc Najobľúbenejšie výlet v lokalite

**Zoologická záhrada Olomouc** je otvorená už od roku 1956 a chová **vyše 390 druhov zvierat**. K dispozícii je šesť pavilónov - juhoamerický pavilón, pavilón žiráf, opíc, šeliem, netopierov a leopardov. Sú tu aj morské akváriá a safari. Deti si môžu niektoré zvieratká aj pohladiť, a to vo výbehu oviec, kôz a lám. Okrem zvierat je v Zoo tiež **vyhliadková veža** (32 metrov), z ktorej môžete pozorovať zvieratá a tiež si užiť parádny výhľad na Olomouc.
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 4 tipov

Olomouc: Tipy na výlet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK