Konstantinovy Lázně: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

V najmenších západočeských kúpeľoch s príjemnou pokojnou atmosférou zažijete skutočne dokonalý relax. Konstantinovy Lázně sú zasadené do pôvabnej nedotknutej krajiny, v ktorej vyviera mnoho minerálnych kyseliek. V okolí kúpeľného mestečka vedie veľa náučných chodníkov, ktoré prepájajú najzaujímavejšie miesta tunajšieho kraja a zoznámia vás s ich históriou, flórou, faunou i miestnymi geologickými pomermi. Na výlet sa môžete vydať napríklad na Hradišťský vrch či k romantickým zrúcaninám hradov Gutštejn a Krasíkov. Zaujímavá je tiež blízka výrobňa prírodných mydiel Amálčina mýdlárna.

Hrad Gutštejn Najobľúbenejší výlet v lokalite

Hrad Gutštejn leží neďaleko Konstantinových lázní. Bol založený na začiatku 14. storočia a obývaný bol len do polovice 16. storočia. Dnes môžeme obdivovať zrúcaninu, ktorej dominuje mohutná valcová veža vysoká 25 metrov. Zrúcanina sa nachádza uprostred lesov s prekrásnou prírodou a tajomnou rozprávkovou atmosférou.

Viac informácií

Konstantinovy Lázně Najobľúbenejší výlet v lokalite

Konstantinovy Lázně objavíte cca 40 km severozápadne od Plzne v jednej z ekologicky najčistejších oblastí Českej republiky. Z kúpeľného mestečka s rovnomennými kúpeľmi a s veľkým lesoparkom budú nadšení všetci, ktorí hľadajú pokoj a ticho. Miestne kúpele sa špecializujú na poruchy kardiovaskulárneho systému. Hlavné liečebné metódy sú založené na využívaní miestnej minerálnej vody z prameňa Prusík s najväčším obsahom kysličníka - oxidu uhličitého zo všetkých prameňov v Česku.

Kam vyraziť na výlet:

  • Kláštor Teplá
  • Hrad Gutštejn
  • V najbližšom okolí môžete tiež navštíviť hradiska Šipín alebo zrúcaninu hradu Falštejn.

V okolí sa nachádza niekoľko náučných chodníkov, ktoré prepájajú najzaujímavejšie miesta tunajšieho kraja. Vydajte sa po náučnom chodníku Ku studničke lásky, kde po ceste môžete ochutnať minerálne pramene. Náučný chodník Hradištský vrch vás zase zoznámi s typickou flórou a faunou tejto lokality.

Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 2 tipov

Konstantinovy Lázně: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet