Objavte to NAJ z Chorvátska a získajte inšpiráciu na budúcu dovolenku na Jadrane!

Oblíbené 0

Zatiaľ nemáte žiadne obľúbené ponuky.

  • K ponukám sa môžete kedykoľvek vrátiť
  • Obľúbené ponuky na jednom mieste
  • Upozornenie na zmeny v ponukách

Františkovy Lázně: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Františkovy Lázně sú malebné mestečko postavené v 18. storočí uprostred parkov a lesoparkov. Nádherné historické pamiatky v empírovom a klasicistickom štýle dopĺňa široká ponuka moderných liečebných a rehabilitačných procedúr. Najznámejšími prameňmi sú Františkov a Luisin, ktoré sa nachádzajú v nádherných kúpeľných pavilónoch. Ako na dlani uvidíte mesto z historických vyhliadkových veží Salingburg a Zámeček. V neďalekej prírodnej rezervácii Soos objavíte rozľahlé rašeliniská s jazierkami, geologický park aj múzeum pravekých zvierat.

Aquaforum Františkovy Lázně Najobľúbenejší výlet v lokalite

Aquaforum, to je svet vody a relaxu. Dnes je tento komplex považovaný za novodobú dominantu mesta. Nájdete tu tri vnútorné a tri vonkajšie bazény s minimálnou teplotou 28 °C, a s mnohými vodnými atrakciami, ako sú vírivky, vodné jaskyne, stenová masáž, tobogán aj šmýkačky. K areálu patrí aj reštaurácia, saunový svet a detské ihrisko. Zábavu v Aquafore si tak užije celá rodina bez ohľadu na rozmary počasia.

Viac informácií

Františkovy Lázně Najobľúbenejší výlet v lokalite

Tunajšie pramene a ich liečivé účinky boli známe už v stredoveku. Najstarším využívaným je Františkov Prameň. Po roku 1865 potom Františkove Lázne získavajú status jedných z najvyhľadávanejších európskych kúpeľov. Dnes vás mesto vďaka tomu očarí šachovnicovým pôdorysom a krásnymi empírovými a klasicistickými budovami. Okrem kolonády a nádherných parkov, vyhliadkových veží alebo mestského múzea, si nenechajte ujsť ani známu sochu malého chlapčeka s rybou - tunajší symbol plodnosti.

Pramene sa používajú k pitnej kúre, na kúpele, irigáciam a inhaláciám. Sú účinné na choroby pohybového aparátu, srdca a ciev, gynekologické ochorenia vrátane neplodnosti a ďalšie.

Čo by ste pri návšteve Františkových Lázní nemali minúť:

  • Aquaforum Františkovy Lázně
  • Národná prírodná rezervácia SOOS
  • Mestské múzeum Františkovy Lázně
  • Lesopark Amerika
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 4 tipov

Františkovy Lázně: Tipy na výlet