Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa akých kritérií pobyty overujeme?

  • Pobyt overil člen Travelking tímu

    Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
  • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

    Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
  • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

    Veríme, že pobyty, ku ktorým sa vraciate, sú skutočne kvalitné.

Adršpach: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Adršpach je najväčšie skalné mesto v Českej republike vyhľadávané turistami a horolezcami už od 18. storočia. Vtedy veľký požiar pohltil tunajšiu bujnú vegetáciu a vynikla tak krása skvostných pieskovcových útvarov. Najznámejšími útvarmi sú Milenci, Starosta a Starostová, Homole cukru, Krakonošova leňoška, Džbán alebo Slonie námestie. Na niektoré skalné mestá sa dostanete len po rebríku, napríklad na vysoko položené skalné jazierko vás zvezie na pramici prievozník, obdivovať môžete tiež krásy Adršpašského vodopádu alebo zrúcaniny hradu Adršpach.

Adršpašské skaly Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Adršpašské skalné mesto je obľúbeným cieľom rodín s deťmi. Nenáročný 3,5 km dlhý turistický okruh je ideálny na poznávanie krás a fascinujúcich zákutí Adršpašsko-teplických skál, ktoré sa pýšia titulom ** najväčšie a najdivokejšie skalné mesto Strednej Európy**. Snáď každý útvar tu má svoje meno, medzi najznámejšie patria **Milenci, Starosta a Starostová alebo Homole cukru.** Medzi skalami môžete po rebríkoch vystúpiť ku skalnému jazierku, previezť sa loďkou alebo navštíviť zrúcaninu hradu Adršpach.
Viac informácií

Národný park Stolové hory Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Toto obľúbené turistické miesto rozhodne stojí za návštevu. Národný park (od r. 1993) je pretkaný sieťou turistických chodníkov. Ich celková dĺžka je 100 km, takže si naozaj stačí len vybrať podľa náročnosti a cieľov výletu. Medzi hlavné trasy sa radí M. Orłowicza, ktorá sprístupňuje hneď niekoľko atraktívnych oblastí. Niekoľko zaujímavých tipov: Vodopád Pošná, africká savana pod Líščím hrebeňom, Radkovské skaly, Bludné skaly, Skalné huby v časti medzi Batorowem a Karłówom.
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 20 tipov

Adršpach: Tipy na výlet

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK